Recepti kulena, kobasice, švargle...

Dve nedelje je plećka stajala u mokroj salamuri sa 20%soli (1kg soli na 5 lit vode prokuvano). Nakon toga izvadjena,oprana,stavljena u hladnu vodu na 24h uz jednu zamenu vode na 12h. Izvadjeno da se ocedi par sati,samleveno,dodato 20 gr bibera na 10 kg mase i napunjeno u ova kurton kolagena creva. Da li je normalno da se nakon sečenja to crevo celo odvoji od mesa? Jedan deo je uradjen ovako i ima pun pravi ukus i miris šunke. U drugi deo je dodato malo crvene aleve mlevene paprike. Tu je to malo paprike skroz ubilo taj šmek i miris šunke. U svakom slucaju veoma ukusan proizvod.
Na koju sajbnu meljete??
 
Već smo 100 puta o tome pisali. Ja držim creva potopljena u toploj vodi najmanje pola sata pre punjenja, po preporuci proizvođača. Rezultat se vidi na slici....
Al da se razumemo, nisu ni sva creva ista....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Eto odgovora,ja sam ih samo kratko provozao kroz vodu i punio. Na 8 mm sam mleo.
 
Auuu, upropastise nas ovi sa genetikom, vise nema lepe bele slanine, sve adidaske, ko da je redjano red mesa pa red masti :eek:
 
Имам има и праве не секирај се...
IMG-20230309-214517163.jpg
 
Poslednja izmena:
Da li je neko koristio onu tamniju bukvu, neko kaze crvena za dimljenje mesa?
Da li moze sa njom da se dimi, nema neki miris?
 
Овогодишња... Зп кукуруз ,јечам,НС жито,тритикал НС Соја...хрењен 22месеца... Без зрна концентрата од прасета Детелине суве и сирове су појели ко Краве.
 
Nazad
Vrh