Recepti kulena, kobasice, švargle...

Treba to jos da zri,al nismo mogli da docekamo pa smo joj presudili pre vremena
 
Ovde sam procitao da ljudi prave Kranjske kobasice od glava, danas smo klali nekog krmka pa sam mislio to da napravim jer sa glavom i onako ne znamo sta bi radili.
E sad interesuje me koje crevo treba uzeti za nju i procedura kakva je oko barenja, mesanje da li treba konstantno kao i za cajnu ili ne...
Zacin sam uzeo gotov bas za Kranjsku, ide na 10kg mase.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ne smeta nista samo sto bode oci! Moze se izbeci lako, ovo sam ja zajebao sto sam uneo u kuhinju pa nisam stigao 2 dana da izvakumiram, to je cela poenta! Kad se unese sa hladnog odmah vakumira i stavi u frizider toga nema, ne stigne da se odtpusta. A odmascen kulen to ne volim i uopse kobaje volim prosarane.
 
Ovde sam procitao da ljudi prave Kranjske kobasice od glava, danas smo klali nekog krmka pa sam mislio to da napravim jer sa glavom i onako ne znamo sta bi radili.
E sad interesuje me koje crevo treba uzeti za nju i procedura kakva je oko barenja, mesanje da li treba konstantno kao i za cajnu ili ne...
Zacin sam uzeo gotov bas za Kranjsku, ide na 10kg mase.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Radio sam bas dosta puta. Nemoj bas sve od glave. U principu, ubiju taj smek jaki zacini al opet u glavi ti sta si stavio u nju. Dodaj cistog mesa malo. Mozes i junetine ako si lakog novcanika. Meni je plan vec koji put da kupim tvrdog sira pa da u samlevenu masu ubacim kockice sira. E sad oko dimljenja. Neko jedan dim. Neko vise. Neko je bas susi. Neko je probari pa prodimi. Meni to sve bas isto. Zavin je tu jak i preovladava uve.
Ako sam dobre volje, dobije jedan dim i u zamrzivac. Dobre su u rerni ili na rostilju. Barene ih jos nisam jeo. Ranije nisam znao sta cu sa glavama
 
I mi smo se zbog toga odlucili na ovu opciju, ranije se to kuvalo ali danas nema ko da jede, mnogo se baci itd..
Bice pola svinjskog mesa zbog ukusa a i da ubije malo masnocu, mozda je trebalo u manjem procentu ali eto, plasilo me da ne ostane masna puno.
Plan mi je da pola ide na dim a druga polovina ovako sveza u zamrzivac obicno kazu da nema greske kako god.
Sad to barenje svejedno mi je, ne znam sta je bolje...
Malo me strah ako se ne obari da ce biti gadno za jesti zbog kozurica, samleveno je na resetku 8mm.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Prvo je nadimimo jedan dva dima pa pola sata barenje na 80 stepeni. Moze da se jede i presna i tako barena. Smek na dim taman koliko treba. Izbegavamo kozuru.
 
Jbg ovde iz susednog sela covek pravi, ja ga pitao, kaze sve to melji, kost samo ne ide
Videcemo kako ce biti.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh