Recepti kulena, kobasice, švargle...

Ljudi nemojte vise ovakve slike, postim danas, imajte milostii
Kolega slaninica vrhunski izgleda, a verujem da je i ukus takav

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Znao sam da ce neko komentarisati parizer :)
Tu su mi deca od sestre iz Stare pazove, to rodjeno u radijatoru
Samo jednu salame i virsle , ovo ni da pogledaju
 
Nije to ništa čudno. Moji su odrasli na selu pa su do 20-e rađe jeli parizer nego domaće kobase. Sad su se, hvala Bogu, opametili pa nema više parizera kod mene. :osmeh:
Kibo, ovo jako lijepo izgleda, a ne sumnjam niti u okus i kvalitetu.
 
Gde si uzeo?Bolje je u rolni jer možeš da seckaš na željenu dužinu a ima posla jer mora da se vari dodatno ali isplati se jer je komad gotove kese 30*40 ovde 30 dinara.
 
Iz 12 m izađe 30 kom po 40 cm. 30x30=900 din. Dakle u komadu je skuplje, a isplati se samo ako tebaš različite dužine. Bilo je pisano o tome da se mogu višekratno koristiti. U tom slučaju nije bitno ako su kod prve upotrebe predugačke pa je računica obrnuta.
 
Konacno nabavio.....:bravo:
Dick, merac saliniteta u salamuri

devjfl.jpg
 
Ove gorenje vakumirke bolje vakumiraju sa dijagonalnim reljefom ja nisam to znao dok nisam kupio ove ravne, kad postavim kesu normalno ni makac, malo je samo zadrljim da rub kese dodje na sundjer i onda vuce.
Pozalim se prodavcu, kaze mi da nema te dijagonalne nego ima sa dubljim reljefom i da bi sa tim trebalo bolje da radi moja vakumirka. Cekam da stignu pa da isprobam, inace prodavac je sa kp-a i korektno sa njegove strane sto ce mi preponoviti porudzbinu.
 
Moram hitno da koljem krmacu, posto najavljuju toplije vreme interesuje me koliko je minimun dana da drzim slaninu u salamuri?
 
Nazad
Vrh