Razrivač (Gruber)

Bitnije je koliko redova i koji je razmak izmedju radnih organa. A ako kosis sebi mozes komforno malo i spustiti heder nize.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Aj sutra ako stignem da uslikam jedan gruber koji raznišljam da kupim pa da čujem šta mislite . Izmjeriću visinu , a u pitanju je Potinger 11 organa u 3 reda . Nemoj da nebude pametnih odgovora ?
 
Aj sutra ako stignem da uslikam jedan gruber koji raznišljam da kupim pa da čujem šta mislite . Izmjeriću visinu , a u pitanju je Potinger 11 organa u 3 reda . Nemoj da nebude pametnih odgovora ?
U to se mozete kladiti da ce ih biti... Samo pamet i prodajemo.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Sve sam probavao imam zemlje koja nemože biti teža nigdje na svijetu , može biti samo ista . Nemože se nešto posebno uraditi iz prva al malo uz pomoć kiše pa ponovo . Vijci pucaju dabome al pucaju i u pluga . Čak je čizel još bolji jer je elastičan .

Evo ovaj gruber gledam , oće 1250e . Visina od zemlje do grede 75 cm pa recite šta mislite :

20160810_165506_zpssn0th9tm.jpg


20160810_165515_zps1dx8wiof.jpg


20160810_165532_zpsx8e5jrpo.jpg


20160810_165545_zpsvttsroql.jpg


- - - - - - - - - -

Ps: Ako je prethodni post poslednji bio moj , i sada oću novi , ako uredim prethodni niko neće znati da ima novi post u temi ??
 
Poslednja izmena:
Ok , hvala na odgovorima , ali konkretno šta je tu problem , mala visina, širina , klovnovi oni gore ? U čemu se razlikuju konkretno vaši ozbiljniji gruberi ?
 
Ne zelim previse pametovati jer gruber nemam pa ovaj komentar uzmite kako god zelite...

Nemojte plasiti covjeka... Ja vec neko vrijeme tragam za pristupacnim gruberom koji moja brena moze vuci po mojim brdima i gledao sam jedan LANDSBERG u radu u strnu koje je samo kombajn sasjeckao. ide samo tako, ne znam sta treba biti od zetvene mase da zagusi taj gruber. Gruber o kojem pricam je isti kao ovaj sa slike samo sto nema valjak. Jako fino odradi posao na strnistu. Naravno, ne moze ici 12km/h ali 7-8 km/h ide.

Drugo je kad gruberom ljudi zele zamjeniti plug u kukuruzovini i ne znam ja cemu sve ne pa onda treba i lijep, ravan finis iza grubera ali za ugaranje strnista iza psenice koja REALNO radja 3.5 tone po jutru (57 ari) i na kojem je slama sasjeckana.

Ako nadjem negdje takav Landsberg (Pottinger) povoljno ja cu ga sigurno kupiti jer bolje mi ne treba.
 
Da ja baš želim zamijeniti ( ne zauvjek) plug i to u paljenoj kukuruzovini ili dobro tarupiranoj i poslije soje , uopšte nemam namjeru za garenje strnja nego kao osnovna obrada i to na bar 25cm ,

Ako i nemogne u kukuruzu ali bar u soji osnavnu obradu ujesen.
 
Nazad
Vrh