Razrivač (Gruber)

Данас све парено кошта, кренимо од аутомобила, па преко пољопривредних машина...А радни век им све краћи...Шта ми то онда плаћамо и кога!?


НА западу се плаћа и квалитет и име. Цена тог малог грубера је 5000 евра, ја сам направио грешку. Већа браћа са 9+ радних тела у два реда коштају преко 10 000 евра, док они са три реда радних тела и 11+ њих, иду и преко 15 000 евра....

- - - - - - - - - -

Цене сам видеу за енглеску.....

- - - - - - - - - -

Било како било дебело се све то плаћа.....
 
Najskuplji je Horsch I Symba. Amazone je jeftiniji, kao I Potinger. Ja sam mog Ilgija pre 3 godine platio 10000 sa pdv. I ove godine na sajmu je bio isto toliko. Ovo je u najskupljoj varijanti, a Horsh u istoj varijanti oko 16000 sa pdv. To su gruberi od 3 m , to jest 10 radnih organa I teskim valjkom.
 
Poslednja izmena:
Na gruberu su mi puplo savijene S opruge 35x35.Na njima ona koplja sto imaju srce i na jednom i drugon kraju.Koje bi siroke motike tu trebao dodati a da naravno pasu?
 
Pričalo se o gruberu od 2,2-2,5m.Da li si se raspitao za cene kod naših uvoznika,makar i preko telefona?
 
Uh, što si brz!Zavisi šta želiš?Non-stop radne organe ili sa sigurnosnim vijkom.Znaš i sam koja je razlika u ceni.Tip valjka takodje igra veliku ulogu u ceni.Sutra zovem zastupnika da čujem cenu novog u Srbiji.Znam da Dal-bo od 3m može da bude ispod 10000 evra a kamo li nešto od 2,5m.
 
Uh, što si brz!Zavisi šta želiš?Non-stop radne organe ili sa sigurnosnim vijkom.Znaš i sam koja je razlika u ceni.Tip valjka takodje igra veliku ulogu u ceni.Sutra zovem zastupnika da čujem cenu novog u Srbiji.Znam da Dal-bo od 3m može da bude ispod 10000 evra a kamo li nešto od 2,5m.

Aj pa postavi u temi cene
 
Synkro 3030(3m) sa 11 radnih organa,u tri reda postavljeni sa sigurnosnim vijcima,Visina do rama 85 cm, "V" paker valjkom staje 7700 evra +pdv=9240e sa pdv.
Synkro od 2,2- 2,5m sa 6 radnih organa postavljenih u dva reda staje oko 5500-6000 evra +pdv zavisi od valjka i jos par sitnica šta se odabere od opreme.
 
Bolje uzmi Satex-ov,sa 9 radnih organa u dva reda,a cena mu je 4500e,a isti poso pravi ko ovi strani,samo sto kod ovih placas brend.
 
Kupio sam ovo kod čika Ace,bilo među onim mašinama napolju pa nisam obratio pažnju da su zadnja tela toliko kraća.Kad sam zakačio i pravnao kada prednji idu 45cm zadnj red ide na 25cm.Sve izgleda fabrički,dali neko zna zašto je to tako i koje je marke?
sdc12252.jpg
[/IMG]
sdc12253.jpg
[/IMG]
 
Nazad
Vrh