Razrivač (Gruber)

Odg: Gruber

Jel može taj gruber da ide na 25 dubinu? Šta će ti setvospremač u proleće,imaš viška nafte??

A šta misliš,jel bi ga traktor od 105ks pokidao? Jel može da ide bez brednje vuče?
 
Odg: Gruber

@bubu koja je mah dubina koja ova masina moze da obradjuje , i koliko si probao da ve spustis sa 577
( vec nismo sigurni na forumu sat je gruber, razrivac , podrivac ) mozes mi odgovoriti i na pp
 
Odg: Gruber

Neka napiše ovde i postavi slike kad to bude radio. Kod nas u selu niko nema takvu mašinu.
Zadruga je imala podrivače kojima su podrivali na veliku dubinu sa jakim traktorima, pre mnogo godina dok je bila državna (i dok je radila sve kako treba).
 
Odg: Gruber

Probao sam na 20cm dubine i ide samo sto nisam imao potrebu na toj dubini da radim. Ima mogucnosti da se nasteluje da ide jos dublje. Traktor od 105KS ga sigurno ne bi pokidao jer je kontrukcijski napravljen kako treba.
Sto se setvospremaca tice-ne zalim 3,4,5 litara nafte po kj da bi nesto sto je dobro bilo jos bolje!
Bez prednje vuce radi kada je suvo ali nije to to jer cim je jako tvrdo onda ima proklizavanja.
Mislim da sam svima odgovorio? :D
 
Odg: Gruber

Nije stvar u tome dali neko nešto žali ili ne,vidi ovako:100kj x 3lit x 108.9 / 107 = 305eur + min 30 sati ljudskog rada + za traktor min 30 rh,nije to nimalo naivno,pride moje mišljenje je da NETREBA ti uopšte setvospremač,znači na listi mašina za održavanje jedna manje,pa ti vidi šta više voliš,zemlju ili svoj džep,razmisli!
Druga stvar,zemlja koja se u proleće nedira,jeste da se teže zagreva,ali teže se i suši a najbitnije nehvata se pokorica!
PRAVI gruber je prava stvar,samo ga treba znati iskoristiti,zamenjuje plug,tanjiraču,drljaču i setvospremač
 
Odg: Gruber

Da li je gruber predvidjen za sve tipove zemljišta, ili samo za lakša? Zašto ga kod mene niko ne koristi?
 
Odg: Gruber

za sve tipove,samo na lakšim ti je dovoljno npr za 3m i 140 ks,a na teškim za to treba i 240 ks (dubina 30cm),može i slabiji traktor,ali ti je bitno po meni da je radna brzina 8-12,a i 15km/h,a tu je učinak 3-4ha/h,moćno je to :ppozdrav:
 
Odg: Gruber

Recicu vam nesto o gruberu, al' da nikom ne kazete ::namigivanje::
U ovakvoj godini kao sto je ova gruber je gotovo bezkoristan, a da je tako mogu vam pokazati i posvedociti u svakom momentu. Kao drugo da bi posejali u ono sto je radjeno gruberm zaboravite na obicne sejacice. Obavezno je da ima diskove i da je duplo teza od nodetke. Potrosnja u ovoj godini prelazi 12 l/kj, a na prolece sledi jos jedan prohod germinatorom. Tako da gruber nije nista revolucionarno niti bolje od pluga jer da je tako sve velike svetske kompanije bi prestale da proizvode plug i proizvodile bi samo grubere. Po meni je daleko bolja stvar plug sa pakomatom ili ekomat.
 
Odg: Gruber

Ja nisam ni kupio gruber da bih izbegao oranje vec zbog nekih drugih stvari. Gruber ne moze da sakrije biljne ostatke kao sto ih plug zaore sto je minus za njega ali rastrese zemlju sto je bitno.
 
Odg: Gruber

Plug, ponavljam plug, a ne nasljanjaci urade isto sa zemljistem. Dajem prednost plugu umesto grubera.
Za cega si kupio gruber, mislim kojom svrhom?
 
Odg: Gruber

Prvenstveno sam ga kupio za obradu zemljista posle skidanja useva u jesen a pre oranja posto npr. kod mene po sojistu prodju bar 3 kompozicije zbog baliranja pa bude puno sabijenih tragova.
 
Odg: Gruber

Gruber je po meni jako dobra stvar,samo za njega mora bit jak traktor da bi imao brzinu od oko 10km/h i dubinu 15-20cm..

Gruber može zamijenit oranje bez problema,samo iza njega onda mora ič rotodrljača..
 
Odg: Gruber

paorpaor je napisao(la):
A nisi razmisljao o podrivacu. Mislis da je gruber bolji :sta:

Nisam razmisljao jer podrivac za moj traktor mogu uvek da kupim ili napravim uz minimalna ulaganja a sa gruberom mogu da uradim mnogo vise sto sebi sto usluzno ako Bog da. Dobio sam podsticaj od drzave za gruber, zato sam se i odlucio za kupovinu.

Moj gruber je 4. po redu u selu. Sa jednim ljudi rade strnjiku i ako uslovi dozvole predsetvenu pripremu za psenicu. Drugi rade zemljista sa malo biljnih ostataka iz prvog prohoda na 30-ak cm dubine i ostavljaju za prolece gde se posle seju povrtarske kulture. Treci sam cele godine gledao u akciji gde jedan veliki povrtar posle skinutog useva povrca u teskim zemljama podriva pa gruberise, jedan prohod germinatorom i setva ili rasadjivanje. Neverovatno je sta ova mehanizacija ucini od suvog i sabijenog zemljista. Proizvodjaci po redu su Satex, Horsch i Lemken.
 
Odg: Gruber

Bubu je napisao(la):
Ja nisam ni kupio gruber da bih izbegao oranje vec zbog nekih drugih stvari. Gruber ne moze da sakrije biljne ostatke kao sto ih plug zaore sto je minus za njega ali rastrese zemlju sto je bitno.
Naravno da nemože sakriti,kad ga vučeš trećom sporom,to treba da ide na 15cm što si ti radio drugom brzom,pa da vidiš!!!!

Paorpaor,zašto misliš da nodetka nemože posejati u proleće u to što je rađeno gruberom ujesen?
A drugo imaš grubere sa kojih skineš pačije šape i radiš sa njim kao sa podrivačem,imaš 2u1,kao šampon za kosu
 
Odg: Gruber

Ako se kao sto je ova godina ne upali kukurzovina i radi se gruberom onda jako puno ostane na povrsini. Prosto ne moze da zamesa i onda treba teska sejacica da seme smesti gde treba.
Gruber i podrivac mozda lice, ali samo lice. Daleko je od 2u1 :cao:
 
Odg: Gruber

paorpaor je napisao(la):
Ako se kao sto je ova godina ne upali kukurzovina i radi se gruberom onda jako puno ostane na povrsini. Prosto ne moze da zamesa i onda treba teska sejacica da seme smesti gde treba.
Gruber i podrivac mozda lice, ali samo lice. Daleko je od 2u1 :cao:
koliko ja znam podrivači idu do 35,razrivači čak i do 80cm,npr horsch terrano fx ti je guber,koji neostavlja baš toliko kukuruzovine ni ove godine,a ne seju ni svi kukuruz,ja sam sejao soju ove godine u zemlju koja je jednom tanjirana lakom vučenom tanjiračom,jedan prohod,rodilo 1800po jutru,pa šta bi ti više?
 
Odg: Gruber

U rad Terana 3fx sam upoznat licno, a tezina mog znanja iznosi negde oko 10 Ha ove godine. Licno sam ga koristio zajedno sa JD 4955. Radjeno je u paljenoj tarupiranoj kukurzovini u odlicnim uslovima za ovu godinu. Sa plugom ne moze da se meri sto se tice zetvenih ostataka. U sojistu je nesto drugacije, ali i dalje je tu plug "baaaba".
Gruber je dobra stvar, ali ne za nase proizvodne uslove.
 
Nazad
Vrh