Razrivač (Gruber)

Pitaj Paorpaora, on ga ima dosta dugo, čini mi se da je pisao da potrošne delove uzima u Mikronu Sirig jer su originalni loši.
 
Ne mogu reci da su losi, 3 im je godine jos mogu raditi uradio je oko 400 kj ali poceli su da otpadaju glave sarafa tih sto drze… pa sam mislio uzeti i nozeve a i jos jedan paket sarafa da su kvalitetni… nek imam na vreme. Jesenas izadjem na kraj ono nema jednog vrha, rezerve nemam, ja se oladio, kad ono pored mene prohod ranije malo zagrebalo leniji mozda jedan prst i otpala glava sarafa i noz. Pa sam stavljao obican masinac 10.9. za jedan dan pol ga pojede, za dva je rizicno ostaviti ga. Tako da mislim da nisu tako losi original nozevi. Mada nemam iskustvo sa nekim drugim.
 
Nisu losi originalni, cak naprotiv. Mi smo do sad promenili 4 garniture. Prva originalna je uardila najduze, onda smo dva kompleta uzeli u Mikronu, a ovaj cetvrti smo ponovo uzeli original. Mislim da je original bolji za nekih 20%. Sarafi moraju da se paze da se ne pojedu pa onda sklizne samo sa njega raonik. Ako hocete bolji kupite komplet sarafa original Horsch, a moze i sve ostalo.
Po meni je jedina mana pretezak valjak koji kad se nalepi blatom bude tezi za 300 kg, a on je na 3 m od kacenja pa vi racunajte koliko je to tesko. Valjak ovog tipa kao sto je kod mene je dobar kad je subo jel dobro drobi buse. Ja sam narucio V ring valjak da zamenim postojeci.
 
Paore, da li tu odgovara nosač da se namontira ona najjača verzija karbidnog vrha od Horsch Terrana? Mislim da je Cici negde pisao da su mu izdržali neki četvorocifren broj hektara pre zamene.
 
Isto će lepiti...
Imam Huđikov sa valjkom od L profila čim je vlažnije on polepi.I to u sredini najviše.
Čim polepi prednji točkovi su tu za ukras...
 
Radni organ je kopiran Horsch, samo je nesto nizi, mislim 7 cm.
Sve pase sto se tice radnih organa. Ima kod nas dva terana 3fx u selu pa znam.
Original Horsch je dalrko skuplji.
 
Paore, da li tu odgovara nosač da se namontira ona najjača verzija karbidnog vrha od Horsch Terrana? Mislim da je Cici negde pisao da su mu izdržali neki četvorocifren broj hektara pre zamene.
Jos uvek su fabricki nozevi na njemu iz 2012 godine. Zamenio sam samo 2-3 komada koje sam izgubio zbog puknutog srafa.
 
Pozdrav svima, javljam se iz Bijeljine. Potreban mi je savjet u vezi kupovine grubera. Naime, planiram da ga koristim kao glavni i jedini predsjetveni priključak za sjetvu pšenice, ako je to uopšte moguće. Zatim bih gruberisano zemljište prelazio "paketom" - rotodrljačom i sijačicom. Do sada sam zemlju u jesen spremao teškom v tanjiračom, međutim gruber mi se čini kao bolja opcija... Što se tiče traktora radim sa JD 6175 i u pitanju je jako teška zemlja.
Ponajviše me interesuje da li će mi problem predstavljati žetveni ostaci, tj da li će dolaziti do gušenja...
Hvala unaprijed

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
 
Meni je radio dečko sa potinger grubererom i nazad ima valjag , ja sam mu rekaoo što pliće da ide i tu sam sejao direkto,predusev soja .
 
Kod nas u selu imaju 2 pottingera, prelazili su kukuruzovinu pa po tome paket... Išlo je ali je ove godine bila prilično slaba kukuruzovina po njivi.
Interesuje me da li je sa 2 ili 3 reda podrivač bolji u tim uslovima

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
 
Pozdrav svima, javljam se iz Bijeljine. Potreban mi je savjet u vezi kupovine grubera. Naime, planiram da ga koristim kao glavni i jedini predsjetveni priključak za sjetvu pšenice, ako je to uopšte moguće. Zatim bih gruberisano zemljište prelazio "paketom" - rotodrljačom i sijačicom. Do sada sam zemlju u jesen spremao teškom v tanjiračom, međutim gruber mi se čini kao bolja opcija... Što se tiče traktora radim sa JD 6175 i u pitanju je jako teška zemlja.
Ponajviše me interesuje da li će mi problem predstavljati žetveni ostaci, tj da li će dolaziti do gušenja...
Hvala unaprijed

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
Preduslov za bilo koji tip redukovane obrade jesu dobro isitnjeni i dobro rasporedjeni zetveni ostaci po celoj povrsini ako se zeli dobiti maksimalni kvalitet obrade.
 
Pa nisam mogao jesenas...
Ode traktor, pa dok uzep drugi....
Ili si hteo da kazes da idem tanjiracom???
 
Nzm,ako tanjiraca nema valjak iza i ona ce verovatno ostavljati jos vece grudve iza nje,tek to posle treba razbiti...Ja bih samo gruber sto plice onda nastelovao da radi,treba cuvati vlagu maksimalno.Inace taj valjak sa prstenovima mi se jako svidja,medju tim laksim valjcima je po meni najbolji.
 
Nazad
Vrh