Razrivač (Gruber)

Nekada su pojedini kombinati djubrili na zalihu. Radila se analiza pk u zem. I po preporuci pred setvu pšenice se unosila ta kolicina đubriva i onda naredne 2 god nema npk u jesen, nego samo podrivanje u jesen bez oranja.

Sent from my S60 using Tapatalk
 
kod nas je kukuruz na 20% povrsina,suncokret i psenica po 40%.
Psenica ide na suncokretiste,tu se radi 2 tanjiranja
Suncokret ide na kukuruziste,to gledamo da uzoremo,ako ne moze onda tanjiraca pa podrivac.
Na strnjiku idu suncokret i kukuruz,tu idemo 2 tanjiranja i podrivanje
 
Danasnji posao, dubina 22cm.Jako lepo ide.
b7d2af96737be56a48c0a652b5990bbf.jpg
391ff288187d0322075b5efd1c460ac2.jpg


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Koji je razlog da menjas na diskosne ravnjace,zatvarace brazdica,kako se vec zovu ,jel su ove prethodne gusile kad je vlazno ?.
 
Ne znam koja snaga, ja sam sa 130 ks vukao 13 tijela 2,75 m. Jedan red nije loše i mislim da nije toliki teret, ali bolje dva reda jer onda poravna dobro, inače jedan red ne može do kraja zatvorit jarak iza radnog tijela. Ja sad imam sa 6 radnih tijela lastin rep, iza tanjuri i veliki valjak to je posao, ravno je super iza njega, ali kod tih velikih lastin rep motika je problem da nejdu baš u zemlju ako nisu full oštre. Trenutno ne radim puno sa njime, ali dok bude situacija idući je je gruber sa radnim tijelima u tri reda i samo ravna koplja, ali takav tri metra traži malo više konjića...

Evo video u lakšoj zemlji i tu dobro radi, u težoj je već ne baš tako.

 
Nazad
Vrh