Ravnanje puteva


Moja njiva je do onog zelenila gde se vidi kamen i naravno granica.Komšija se kaže ravnao po meni kada je orao pa uzorao pola puta. 😂😂😂
 
Ja sam pravio put kroz šumu da kratim put do njive jer se kruži 4km,a to mi najbolja njiva.Na mobu došlo njih 4 a sad taj put koristi ceo zaseok.Sve po propisu odradjeno 3m širina 58m dužina,još je dobrih 20m pod kosinom,pa je tu morao buldožer i kombinirka da rade da koliko toliko umanjim pad,i dalje ga ima al je mnogo blaži.Sve platio iz džepa +2 praseta i cisterna piva :ROFLMAO: A šuma haos loša,zapuštena samo su trimeri radili 3 dana da se krči nisko rastinje,drva nisu pokrila ni pola uloženog.

Tražio im po 5€ niko nije hteo,a kad gotov bio svi počeli da ga koriste čak i oni što nemaju njive,još sam i kratio svoju njivu jer put vodi na gornju stranu pa sam morao da napravim prilaz sa donje,i ušao 3 metra sa leve strane da mogu da izlazim na alsaft sa gornje strane.

Sve to super dok jedan majmun nije pokušao Fapom da prodje tuda po najvećem blatu,i napravio haos,ukopao se do osovina.A bio pun šuta kaže krenuo da naspe,kad sam ga nahvatao,a u stvari hteo na pola da iskupuje i napravi deponiju.

E onda popizdeo,platio kombinirku da iskopa jendek pa sad više ni ja ne mogu da prodjem,al ne mogu ni drugi.

Čak me prijavili da sam raskopao državni put.
 
Kupim šumu a komšija napravio put kroz nju do svoje njive. Kaže: "Ako ti smeta ja više neću ići"
Ma samo vozi nema problema.
Prođe nekoliko godina, komšija umro, njiva zarasla a ja drva kupujem od drugih.
 
Ma narod stola,ja sam namerno uzeo plac na kraju ulice jer je najveći i mogu da radi šta hoću,nema komšija zidam gde mi padne na pamet,al do pola ulice asfalt posle makadam i moram sam da nasipa,jer svi kažu pa ti si na kraju kad radiš sebi moraš i meni.A ima 6 kuća pre moje,2 plaćaju ostali se prave ludi.Jednog sam tužio pa je morao da ruši ogradu i garažu :ROFLMAO: Al opet na 3 godine nasipam.Grad naspe kad se seti.
 
Сељакизграда, мој отац је због сличне ситуације добио 2 године условно. Зелени појас је просекао, та дрва оставио са стране изгледа је осетио шта ће бити. Улт му је дошао другарски из кампање репе.
Све уредно пријавио да прави против пожарни пут зато што је насеље остало без тог пута. И наравно прође неко време, сви користе пут и ето плавих другара. Прошло неколико месеци.
Из ината нећу да га одржавам. А нисам једини којем треба. Сад скоро цистерна није могла да се попне и одчепи канализацију. А поједнини нису дали да прођу кроз двориште.
 
Danas smo se i mi organizovali u selu prvi put.Nas 13 je bilo ali uradili smo momacki posao_Ostala bagra je sejala repu i bacala vestak a ostatak pobozan ne radi nedeljom ili zeli da sedi kuci sa porodicom
 
Сељакизграда, мој отац је због сличне ситуације добио 2 године условно. Зелени појас је просекао, та дрва оставио са стране изгледа је осетио шта ће бити. Улт му је дошао другарски из кампање репе.
Све уредно пријавио да прави против пожарни пут зато што је насеље остало без тог пута. И наравно прође неко време, сви користе пут и ето плавих другара. Прошло неколико месеци.
Из ината нећу да га одржавам. А нисам једини којем треба. Сад скоро цистерна није могла да се попне и одчепи канализацију. А поједнини нису дали да прођу кроз двориште.
Mene je neko prijavio da sam raskopao drzavni put,a put sam sam napravio kroz šumu koja je moja.Morao sam da platim veštaka koji je izašao da utvrdi stanje jer na osnovu mapa iz katastra to ne može,izašao čovek da vidi da put vodi u moju njivu kroz moju šumu.

Sad je zaraslo i niko ne koristi,a lepe pare sam stukao u to,svake godine sam prsako totalnom da ne izbija trava,a ceo poduhvat je koštao poprilično.Samo mašine su radile 12 sati x30€ sat,a gorivo za testere i trimere da ne računam.A da je sloga i dan danas bi se taj put koristio i kratio svima putovanje do tog dela grada.Ali Srpska posla.

Sve te neprohodne njive sam prodao,ostavio sam samo one uz put,jer ne vredi.
 
Odziv na predhodnu akciju ravanja puteva katastrofican,jedva nas se 10 sastavilo,od silnih GAZDA se niko pojavio skoro nije. Vecina sa spremacima i beskorisnim drljacama...opet 3 ista coveka dosla sa tanjiracima,e pa necu ni ja vise lomiti moj tanjirac da bi ostalima bio ravan put.
 
Ја сам прекључе сам равнао путеве до својих њива, јбг код нас нико није луд да ломи машине. Сваки пут сам прешао 4 пута тањирачом и тачно је фалио сетвоспремач и данас комшија ишао и спустио сетвоспремач направио писту. А имам једног гада из Куцуре ради неку земљу у нашем атару што је враћена реституцијом све путеве око тих њива је изорао. Значи изгорео сам кад сам видео шта је урадио бравутан један он је дошао до своје њиве, а нас остале ко јебе ми нека летимо до наших њива. Али не зна где је дошао и не зна каква га добродошлица чека кад се један дан сретнемо у атару.
 
Sam nasipam i ravnam puteve pored svojih njiva.Od neke akcije ravnanja puteva nema ništa ali zato da se isti upropaste nema nikakvih problema.Respekt za sve koji se organizuju u svojim selima.
 
Lepo ste sredili atarsku leniju. Ja sam spremao sa Hollandom kad je prošla jedna ekipa.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 
Ја сам прекључе сам равнао путеве до својих њива, јбг код нас нико није луд да ломи машине. Сваки пут сам прешао 4 пута тањирачом и тачно је фалио сетвоспремач и данас комшија ишао и спустио сетвоспремач направио писту. А имам једног гада из Куцуре ради неку земљу у нашем атару што је враћена реституцијом све путеве око тих њива је изорао. Значи изгорео сам кад сам видео шта је урадио бравутан један он је дошао до своје њиве, а нас остале ко јебе ми нека летимо до наших њива. Али не зна где је дошао и не зна каква га добродошлица чека кад се један дан сретнемо у атару.
Jeli to ona Faraonova?
 
Nazad
Vrh