Ravnanje puteva

Svaka čast.

Kod nas je trajala akcija par godina za redom, bila je pesma voziti. Sad već dve godine nema ništa, lomimo se za sve novce.
 
Na pojedinim mestima je plug ušao ispod asfalta. Inace, lenja treba da je široka 16m a asfalt je 4 ili 5 što znači da sa svake strane od asfalta do njive treba da bude oko 6m. Ima 1m ili manje.
 
Ne znam kako je kod vas u selu, ali kod nas nisi gazda ako ne okrenes na beloj liniji.
 
Пре подне равнали путеве поподне сви на НИС са коцкама по нафту. Нема када си тајфун све те оће.😀
 
Nije ravnjanje ali da vidite kako izgledaju kod nas ovo je samo deo. Nisam iso po putevima na kojima su bare preko celog puta gde se sa fergom zaglavis.

Ni pre kise nisu mnogo bolji sada su samo rupcage i kanali malo dublji.

 
Има и овде, обично се отвори између пута и њиве на брду. И буде преко метар дубоко. Данас су ми рекли да су комбајни пропадали у њиву кад су косили јечам.
На фарми где радим после ових киша отворио се бунар ко зна колико стар. Озидан и има воде у њему. Нико није знао да је тамо

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Pre par godina ,komšija na njivi ,upao sa zadnjim točkom od fergusona .Kada su ga izvukli vide da je bunar za koji niko nije znao.Bunar nije velikog prečnika (1 metar ),izidan je prko njega su stavljene grede i prekriven je saslojem zemlje (oko 50 cm).Jedna greda je istrula i tu je propao.
Verovatno tako stoji od komasacije (1970), tu su bili neki salaševi.Prošle godine sam ga gledao ,imao je vode.
 
Danas pre podne sin i ja izneli prikolicu suta popunili dve vece rupe posle u te manje jedno desetak kaska prljave zemlje sipali .A posle podne otisli istanjirali celu leniju jedno desetak puta u duzini od kiliometar ipo. Neda smo ga poravnali nego napravili pistu od puta posto u sredu hocemo da pocnemo da siliramo.Samo sto smo stigli kuci dolazi poljocuvar da je dobio prijavu da smo unistili put .Ajd sad radi i sreduj put. Kolima sad mozes hledno da vozis sa pedeset, pa opet nekom to smeta.
 
Nazad
Vrh