Ravnanje puteva

Ako ga je iskopao na delu gde je atarski put brzo će ga zatrpati, ima Vučko da uđe opet u keš.
 
Mi smo nase seme akcije posejali jos pre 36 godina i sad ga samo odrzavamo. Verujem da je u ovim vremenima tesko poceti sa ovakvom akcijom zato sto ljudi popreko gledaju jedni na druge ali sve se moze kad se hoce. Naprimer vi koji obradjujete vise zemlje poterajte ne jedan vec dva tri traktora na akciju a onda ce se normalno pridruziti i oni sitniji.
 
Kod nas se radi ravnanje zadnjih 4-5 godina, uvek nas 3-4 se organizujemo. Naši Slovaci bi se međusobno poubijali koliko su složni...Isti nam je mentalitet...
 
Vidi, bez obzira kako se organizovali uvek je to na dobrovoljnoj osnovi i nemozes nikog naterati ako nece. Uopste nedodju ili neko se prikljuci pred sam kraj akcije i on je onda kao bio. Svuda je bilo takvih i uvek ce biti.
 
Vidi, bez obzira kako se organizovali uvek je to na dobrovoljnoj osnovi i nemozes nikog naterati ako nece. Uopste nedodju ili neko se prikljuci pred sam kraj akcije i on je onda kao bio. Svuda je bilo takvih i uvek ce biti.
Ma kod nas imaju milion izgovora, sad im je glavni da smo mi organizatori dobili 2000 litara nafte od opštine i da zato neće da rade. Ja nisam dobio ni 1 litru...
 
Ja znam da su kod nas,svojevremno bila 2 lika,paora angazovana da rade puteve,ala su i zgrnuli lovu njih dvojica a od puteva nista sredjeno
Sad je komunalna firma kupila armu + je dobila tanjiracu. od iste firme za ravnanje puteva.
 
Ti koji su dobili naftu nisu ravnali put uopšte. Ili ne toliko koliko su dobili nafte. Pričam za ove naše lokalne tajfune.
 
Mi smo nase seme akcije posejali jos pre 36 godina i sad ga samo odrzavamo. Verujem da je u ovim vremenima tesko poceti sa ovakvom akcijom zato sto ljudi popreko gledaju jedni na druge ali sve se moze kad se hoce. Naprimer vi koji obradjujete vise zemlje poterajte ne jedan vec dva tri traktora na akciju a onda ce se normalno pridruziti i oni sitniji.
Kod nas ti veliki poljoprivrednici kažu da nisu kupili mašine da ih krljaju na puteve...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Lepa je to akcija i treba je podržati i sam učestvujem ali smatram da većinu linija koje nisu prometne treba svaki vlasnik da sredi ispred svoje i nema problema.Ja na putu za voćnjak imam liniju oko 800 m i nije toliko prometna ,drugar i ja sa vremena na vreme preteramo tanjiraču.Od prošle godine imaju dve veće rupe,ja ih zaobilazim kroz useve i to javno kažem vlasnicima da ću raditi dok ih ne zatrpaju,niko se ne obazire.S obzirom da sam ih ja sanirao nekoliko puta i da su se opet napravile a gazde se ne odazivaju na poziv prošle godine je bio geometar koji je merio parcelu i pokazao među dokle je put,svi odreda su ušli 2 m u put tako da ako se ne saniraju gazim ta 2 metra celom linijom.Sve svoje linije sam sredio i ne verujem da idem više na ravnanje puteva najviše zbog stočara.Kod nas se od desetak stočara odazvala dvojica-trojica iako posle kiše prvi preteraju stoku na pašnjak(znam da moraju) a posle njih na delu puta gde su prošli ostaje Kina i Koreja.Niko nikad nije sanirao od njih liniju.Drugo oni realno najviše koriste linije,detelina,silaža,slama,stajnjak... njima je mnogo bitnije da budu sređene linije ali njih najviše boli ona stvar,Treće svaka ta kuća ima više članova od mene i bar još po nekog radnika ali ih boli uvo što ja idem iako sam sam.
Ako oni ne budu okosnica u ovom poslu ne vidim zašto bih se ja stresira a pogotovo neko sa 20-30 kj.
Kažem žao mi je jel smatram da je svima od koristi ali nažalost ne želim da neko misli da sam ovca.
 
To i ja kažem, kad bi svako ispred svoje njive, pustio dal tanjiraču, spremac, drljacu kad kod radi nešto u svojoj njivi, sve lenije bi nam bile ravne. Kod nas se atarski put naziva lEnijom
Ali neće niko da lomi mašinu, zamisli ti to....
 
Ili došle neke "gazde" i stavili 2 crvene kao njihov deo jel ne mogu izaći ,ja sam meri prošle godine potrošnja mi bila 67 l,bilo je ljudi i sa većemo potrošnjom.
 
Kod nas ti veliki poljoprivrednici kažu da nisu kupili mašine da ih krljaju na puteve...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
Verujem kolega ali ako vi ostali imate volje vi radite ali nemojte propustiti ni jednu priliku kad ih bilo ko od vas bilo gde sretne okaciti im na nos kako lagodno voze svoja dupeta zahvaljujuci vasem trudu. Moram da napomenem da kod nas nema takvih slucajeva jedino samo jedan jaci poljoprivrednik izbegava ucesce. Ljudi mozda misle da mi tu potrosimo ceo dan ali kad smo u ovom broju akcija traje samo cetiri sata.
 
Ja put ispred svoje njive ravnam kada god radim sa nekom masinom i odrzavam ga da bude ravan. Prosle godine je bila akcija,mali odziv je bio ali sam se prikljucio i bilo je lepota ici na njive koliko su bili ravni putevi,vredelo je pa sve i da smo potrosili po 30l nafte a nismo. Ali kao sto kaze kolega Frenky uvek je bilo onih koji hoce i onih koji nadju izgovore.
 
90555257_552340352072523_4334896498849349632_n.jpg
,
90623237_836535823478991_1417735989643706368_n.jpg
,
Mi smo uspeli da uradimo akciju ravnanja puteva par dana pre ovih zabrana.Dosad nas je uvek bilo oko 50 traktora a ovaj put je doslo 70,nadam se da se budi svest ljudima.
 
Nazad
Vrh