Ravnanje puteva

Ja sacekam da takvi poseju,pa onda proteram par puta kroz njivu.Posle mene svi nastave jer misle da je to put :ppozdrav:
 
Lokvanci bili vredni danas , ceo atar sređen koliko sam čuo 55 traktora u 10 ak ekipa.

047f9e7f46806d51fe96d670c807ed18.jpg
84a06df34a620b2de257751e1f054008.jpg
8a3b60a48d63c93872057ea46af30683.jpg
dcc76c6e8235b810f6471f113d0e5749.jpg
15ccbd54dd8a4e430f22796e42857e39.jpg

ae0e3e018d31e86a003070f6422d3d4b.jpg
4bb7426b87ceb29274d514f4a57a4bee.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Cuj los odziv,pogledaj ovaj snimak,vide se sva TRI ucesnika u ravnanju puteva u Krcedinu 2018.
 
Kod nas što je bilo akcije bilo je. Sada možemo samo da se skupimo i platimo buldožer da ravna. U rupe na putu se izručuje šut, crepovi, cigle, delovi zidova, komadi od betona, i da ne nabrajam dalje... Velike gazde u našem selu, koji i najviše razjebu puteve sa velikim mašinama, nisu izlazili ni kada su bili čisti putevi. Kažu nisu oni kupili mašine da ih lome na puteve. A tek sad u ovo bogažje na putevima ne znam ko će naterati tanjiraču ili štogod drugo...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Ha! A u našem ataru samo ćale i ja ravnali put.... Neće niko da spusti makar malo spremač ili tanjiraču da zagrebe po putu.
 
Najbolje je da ide telehendler ili kombinirka napred da gde je dolja navuce zemlje iz njive/brega nekog. Samo poravnati dolju setvospremacem je uzaludno trosenje goriva jer prva kisa i evo opet na istom mestu vode. Ljudi obilaze/prolaze kroz dolju i sve je gore i gore.
 
Kad se zatvarla brazda ovog proleca prolazim putem da bi dosao do moje njive, a sve rupa do rupe, mora traktor da ide najsporije da ne polomi nesto, i ja pustim spremac koji pokriva sirinu traktora i u 2 puta poravnam to sve da lici na nesto, kad uvece zvoni telefon, lik koji izlazi na taj put (i kome to ocigledno ne smeta ni malo) se zali kako sam mu istanjirao zito u celoj duzini puta, spreman za svadju i raspravu, reko kad si tako oran sto ne sredis malo taj put, na sta to lici, nema nama pomoci
 
Ima mesta gde smo na uvratinama istanjirali 1 celu brazdu jer je gazda usao dobro u put. Ja recimo puteve gde su moje njive svake godine kada sam sa spremacem ili tanjiracem radio njivu i put kompletan mora biti uradjen,razor do puta nikada ostavljao nisam i niko nikada mi nije pogazio ni 1 stabljiku.

Inace fotografije je napraio clan foruma P4vle kome se javno zahvaljujem na ovako lepim slikama! :osmeh:
 
Ajd reci kako si si ti nastupio prema njumu kad je on tako svadljiv bio,eto mene baš zanima,s tim da cenim da je posejao na put žito.
lepo , pozvao sam ga da idemo direktno na njivu i da procenimo koliko mu od puta pripada, da li pola puta ili ceo put.
On je pustao na put sejalicu pa se negde uhvatilo zito, a sam put nije u skorije vreme sredjivan, pa sta da kazem kad je na putu bilo drvenastih izdanaka od metar visine.
 
Danas Locani bili malo vredni,ravnali dva surduka koja vode na Titelski breg.Od prosutnih bili Maric Lazar,Burka Miroslav,Rac Andras, Bajic Stevica 44,i ja.,radile tri tanjirace i dva koltivatora. Familija Krstic poslala gajbu piva i hvala im

- - - - - - - - - -

4kafiw.jpg
2r74oet.jpg
evo i slika malo
 
Nismo hteli da unistavamo suncokret,a i ta lenija se retko koristi i kratka je,mada smo mogli jer tu je put 5 metara
 
Ja to rešim sa plugom bez problema, nema potrebe za bagerom.
Čovek polomio 3 gibnja na novoj Tehnostroj prikolici od 18t kada je prešao sa punom prikolicom preko razora. Ovi dolazili iz fabrike da vide kako je to uspeo. Kažu niko nikad nije polomio ni jedan gibanj, a ne 3 od jednom. Sreća bila u garanciji.
 
Neznam de da stavim.Coveku se gazi njiva godinama.Iskopao kanal celom duzinom
Neznam šta reći za ovo. Razumem čoveka kome se gazi njiva godinama da mora nekako da brani svoj posed, šta ako isto uradi i gazda sa druge strane tog puta? Koće se po blatu usuditi proći ovim uvratinama. Bio sam prisutan kada su razmeravane i čeone uvratine (put), na iste nemožeš skrenuti sa jednom prikolicom a kamoli sa dve kda su šire uvratine samo 3,80 m. Mislim daje bilo i boljih rešenja, na ovakav način smo izgubili jedan prolaz.
 
Nazad
Vrh