Ravnanje puteva

Galicije po meni to nije alavost. Ustvari ako dotični odore od puta i tu brazdu ne zatvori tj ne vrati nazad i poseje u put e onda jeste alavost. Alavost je kada majstor gde god ima njivu otfikari koliko hoće od puta i ostavi duuuboku brazdu tako da komšija preko mora zrtvovati deo svoje njive da bi se moglo prolaziti.
Opet kažem,ako neko ima mozga u glavi,i kad otfikari od puta,vrati nazad tu zemlju i poravna,ako poseje nije toliki problem kao što je problem kad izbombarduju put raznoraznim potezima. Najžešći su mi likovi koji čim kiša stane,pale traktor i idu na njivu da vide koliko je bilo kiše! Pa jbt sačekaj malo da se put procedi,videćeš situaciju u njivi i nakon par sati! A da poravna put makar spram svoje njive to neće nikad. Radije će jahati po grbama,više nafte potrošiti i čvršće se držati za volan al spremač il drljaču ne spusta u put. E to su pacijenti za posmatranje!
Imamo puteva gde može da se vozi preko 100-ke ali i takvih gde ne prolazi manji traktor od 60-80ks.
 
Ima tu neko pravilo, taj koji je alav i odpara brazdu, ili ispara put, skoro pa uvek su mu njive parlog, ali je alav na put !
 
Vi ste i dobri...meni rodak rodeni hoce otme put koji je koristen 30 godina i on bi se sada tu prosirio.Ja tu gotovo svakodnevno prolazim a on il zaveze ovce il svinjce.Neki dan se otkide ovca a njegova zena krenu sa drekom sto ne obidemo preko svoje zemlje.Meni bi krivo i uzmem prskalicu i poprscem put a njima reknem.Dobra je svada bila i nebi ih se lako rijesio dok nisu skuzili u raspravi da sam im ostavio 4 metra put da mogu ic u svoju njivu.....
 
Misliš da su kod nas svi putevi u funkciji? Ima i kod nas koji se vode kao nestali.... Ustvari nisu nestali nego su ih nestali-preorali...
 
Kod nas se prosle nedelje zavrsila 35-ta po redu akcija ravnanja atarskih puteva. Bila je podeljena u tri faze. Prva dan je bilo secenje grana sa stabala po selu i u ataru koje smetaju kod prolaska kombajna. Druga dan je bilo razvozenje zemlje na delove puteva gde se zadrzava voda. Treci dan je izvrseno finisiranje, ravnanje. Prvi dan je bilo do 20 ucesnika, drugi do 60 a treci nesto vise od 300 ljudi.










 
Svaka cast,prosle godine kod nas islo nas trojica a jedan veliki gazda koji nije hteo da ucestvuje rekao da smo slabo uradili...:haha:
 
Ми смо наше равнали и то нас 7, јер други нису хтели да изађу. Спремили одлично те питеве, међитим пањеви су при затварањи бразде све на исте извукли...бем ти људе...
 
Lepo. Jedina zamerka sto toliko traktora jedno za drugim. Bolje da se podelilo u vise grupa pa bi se vise uradilo. Kod nas se takodje ravnalo. Bilo je cetir, pet grupa sa po cetiri traktora. Solidno se uradilo, ipak na jednoj teskoj tanjiraci pukla osovina na drugim pukao po tanjir i dosta opruga na spremacima. Relativno los odziv, niko nece da krje mehanizaciju. Izgovori razni. Od ja ne raskopavam puteve do ja ne radim drzavnu zemlju i slicno. Licno potrosio 50tak litara goriva i malo unakazio spremac.
 
Svaka vam čast,kod nas stoka neće da spremi ispred svoje njive a kamo li da radi ovako nesto.
Kod nas ista situacija. Mogu da odoru put, ali da neko pusti spremac, drljacu ili tanjiracu, to nikako. O grupnom ravnanju puteva da ne pricam.
Svaka čast vama sto ste slozni! Da nas je vise takvih, lako bi se I oko svega ostaloga dogovorili.
 
Пањ број један на овој дужи, џаба сав посао, када имаш оваквих будалетина које све усеру за медаљу,...сада ће сви терати овом по житу јер је тако лакше...
2dhdw7q.jpg


- - - - - - - - - -

притом је направио пар гомилетина, тако да је све оно што смо радили било узалуд...вратићу му у по њиве све то за пар дана када будемо ишли у припрему за сетву, није ми мрско то да урадим...па нек се мучи у припреми...

- - - - - - - - - -

m8oig7.jpg
 
Пањ број један на овој дужи, џаба сав посао, када имаш оваквих будалетина које све усеру за медаљу,...сада ће сви терати овом по житу јер је тако лакше...
2dhdw7q.jpg


- - - - - - - - - -

притом је направио пар гомилетина, тако да је све оно што смо радили било узалуд...вратићу му у по њиве све то за пар дана када будемо ишли у припрему за сетву, није ми мрско то да урадим...па нек се мучи у припреми...

- - - - - - - - - -

m8oig7.jpg
Nemoj,onda ce on tebi baciti u njivu nesto da probusis gumu jer ce te neko videti da si ti ,nego namestite put preko njegove njive pa ce sledeci put paziti sta radi
 
Nazad
Vrh