Ravnanje puteva

Bravo za ove akcije,kod mene ima ljudi koji poseju repu a ne spreme put ispred svoje njive... :udri:
 
A zato ja ravnam gde god stignem. Za sledece prolece moram nove klinove staviti koliko sam ih podero po lenijama.
 
Svak cast Bavanistanci sad ce lepo da idete do svojih njiva bez truckanja to sto ste potrosili goriva za ovu akciju potrosili bi isto i kad sporo idete lenijama koje su lose i prokopane dubokim tragovima!!:bravo:
 
Svaka vam cast momci na odradjenom poslu jer kako su sad bili unisteni putevi to ja nepamtim. Ovog puta nisam bio na akciji ali je supruga bila u klubu da pomogne.:ppozdrav:
 
Svaka vam cast na organizaciji za sve pohvale!Nego jeli to kod vas bila komesacija kad vecina puteva se nanovo prave?
 
Moze i ovde.
Njivski putevi su nam vecinom nasuti i stvarno po glavnijim putevima se vozi kolima i to prilicno brzo.
Problem pocinje da stvara gora koja se pojavljuje po sinorima, pa je put suzen sa 8 na jedva 4m.Prosle nedelje je saobracajni inspektor podelio resenja o seci te iste gore.Rok za secenje i uklanjanje 7dana.
Dobra ideja u teoriji ali u praksi problem.Od tih 7 dana (koji jos nisu istekli) najverovatnije ce 4 dana biti kisovita.
Sezona oranja, branja kukuruza i setve zita.Zaprecena kazna je od 5000-100000 dinara.
Ja danas zavrsio ciscenje i sada sam miran.Vecina ljudi nije nista uradila.Cujem i price da je nekima vec istekao rok i da su napisane kazne.
Desava li se jos negde ovo?U dosta mesta je gora pored puteva ogromna i nekima ce biti problem da to urade.
 
Da da, ali ti treba da prođeš i ispred njive tog što nije poravnao, pa dok dođeš do svoje njive razvališ i mašinu, i bubrege, a o vremenu potrebnom da dođeš do njive da nepričamo.
Kod nas se standardna ekipa sastaje svake godine, ima onih koji ponekad i izostanu, a ima i onih koji se nikada nisu pojavili, ali generalno od kako ravnamo puteve, do njiva jurimo kao po asvaltu, tako da se svakako ispalti ova akcija, a ima tu i druženja, klope, . . . :osmeh:
 
Kada bi svi ispred svojih njiva ravnali, akcija nebi ni trebala.Da ja ravnam nekome ko nece da poravna ispred svoje njive? Nepada mi napamet, a onim pametnjakovicima koji pustaju plug po putu gazim kroz njivu
Pazi da pusti mašinu na put,pa neće ni komušu da skloni u stranu koju je izvukao iz njive ili da zapali,ostavi onako na sred .
 
Ne znam,stariji sin je bio na ravnanje.Bili su podeljeni u dve grupe.
 
Današnji posao... :ppozdrav:

Pre...

20170321-090323.jpg
[/IMG]

Posle..

20170321-091146.jpg
[/IMG]
 
Nazad
Vrh