Ravnanje puteva

Jedan nas clan u akciji"More Marko ne ori drumove"
memorija-019.jpg
[/IMG]
Setvospremacenje letnjeg puta.
 
Pridruzujem se cestitkama,(sređivanje atarskih puteva u Bačkom Petrovcu) jako lep gest.
Lepo je videti, kada su ljudi slozni :ppozdrav:.
 
[video=youtube_share;4gRXwQgEx_s]http://youtu.be/4gRXwQgEx_s[/video]
naš 577

---------- Poruka napisana u 20:43 ---------- Prethodna poruka je at 20:39 ----------

Na kraju idu 3 ovakve grtalice da poravnaju one gomile. Johny fenix danas nije bio, ako sutra nedođe bez opravdanja dobija kaznene bodove

1ekx2f.jpg
 
Nas danasnji rad ravnanje puteva:Ovo je moja makina :osmeh:
23032012406.jpg
[/IMG]
23032012403.jpg
[/IMG]
23032012404.jpg
[/IMG]
23032012405.jpg

23032012407.jpg
[/IMG]
23032012408.jpg

23032012409.jpg


bilo nas je oko 50 traktora sa tanjiracama,setvospremacima i drljacama :bravo::osmeh:
 
Takav je put bio sirok ali su ga ljudi godinama skratili pa je ovo bilo neminovno,nije bas bio lep prizor kroz zito ali sta je tu je nema druge.
 
Nema veze što je žito stradalo, šta su sijali na leniju. Reda treba uvest i održavat ga. Jel vama prije takvih akcija, di se postojeće lenije vraćaju na staru širinu, na teren izlazi mjernik da opali točan pravac da znate di završavaju njive?
 
Stvarno se divim ovakvim prizorima,kod nas od 2003 kad sam došao u selo nisam video nikakvu akciju što se tiče sređivanja atarskih puteva.Da vam ne pričam kako je kad cele godine upadamo u kanale koji su kopani prošlog proleća za ispuštanje vode sa pšenice pa ima budala koji ne znaju da iskopaju tako da voda ode a traktor lepo pređe preko njih neko upadneš ko u bunar.Prošlo leto jedno predveče išao na voćnjak sa atomizerom i tropnuo u jedan od kanala rezultat iskrivljen ram na atomizeru.
 
Stvarno se divim ovakvim prizorima,kod nas od 2003 kad sam došao u selo nisam video nikakvu akciju što se tiče sređivanja atarskih puteva.Da vam ne pričam kako je kad cele godine upadamo u kanale koji su kopani prošlog proleća za ispuštanje vode sa pšenice pa ima budala koji ne znaju da iskopaju tako da voda ode a traktor lepo pređe preko njih neko upadneš ko u bunar.Prošlo leto jedno predveče išao na voćnjak sa atomizerom i tropnuo u jedan od kanala rezultat iskrivljen ram na atomizeru.
Znam kakvi su putevi kod vas,dok sam pomagao zetu u polj. radovima isao sam vasim putevima,nisam znao gde su mi bubrezi a gde tockovi od traktora..:sta::haha:
 
Blago vama kad imate ovakve putevo kod mene jedva traktorom prolazim....ima mnogo kamenja i uraslo je sa strane pa je sirina maksimalno 3 m a negde jedva i 539 prodje....
 
sigurno ste od ministarstva poljoprivrede dobili neki podsticaj za ove velelepne radove :haha: .
a da sad vidim na jednoj slici u pozadini stoji cisterna Knez petrola i Dule Petrovići tankuje u Vaše traktorčine :haha:. a Mrkonja sedi u džipu i isplaćuje dnevnice svim vrednim vozačima,brale 50 evrića po danu,pa malolije:sjasi:
 
Kristi odlično urađeno.Mislim da bi i ovde kod mene najpametnije bilo da geometri premere i onda da se istandrču njive jer kako koja godina dolazi puteva neće biti.Sada jedva da može mali traktor da prođe a kamoli kombajn.
 
Nazad
Vrh