Ravnanje puteva

kod nas je put samo da moze da prodju tockovi .to je sve poorano do sam kolovoz rupe virovi od kise strasno.
 
Juce bila akcia ravnanja poljskih puteva u Kulpinu i Gložanu, kod nas akcija se planira petak subotu 23 i 24 Marta

Svaka čast na organizovanju ovakvih aktivnosti, kod nas se za sada u Apatinu radi tako da kad neko ima neke zemlje ili šuta to sam odveze do problematičnog dela i tamo istrese, pa se to vremenom razvuče po putu. Nije idealno, ali bolje ikako nego nikako. Još jednom pohvale da mesta gde se ljudi mogu dogovoriti.
 
Kod nas ravnanje puteva ove godine naplatili smo NISu.zato sto su nam ispitivaali atar i razrovali ga!Greder je 5 dana ravnao atar. Mada standardno istu gresku rade skidaju zemlj sa puta i navlace je na njive,umesto obrnuto. Sada ce sve to lepo biti do prve kise.
 
Da, kod vas su svi putevi u "rupi"... Ja danas zavrsio zatvaranje brazde, i ispred svake njive, na obe strane pustio 2 puta spremac. Trebalo mi je 3 minuta po njivi, a rezultat odlican. Kad bi svako tako uradio, putevi bu nam bili kao piste... A ne da se ne radi, nego je trenutno u ataru hit da izvuce tuluzinu, i ostavi je na gomili na sred puta... Pa ako se ne prevrnes, dobro si prosao!!!
 
Da, kod vas su svi putevi u "rupi"... Ja danas zavrsio zatvaranje brazde, i ispred svake njive, na obe strane pustio 2 puta spremac. Trebalo mi je 3 minuta po njivi, a rezultat odlican. Kad bi svako tako uradio, putevi bu nam bili kao piste... A ne da se ne radi, nego je trenutno u ataru hit da izvuce tuluzinu, i ostavi je na gomili na sred puta... Pa ako se ne prevrnes, dobro si prosao!!!

Ako se to i uradi, red je da se onda to i zapali na leniji. Jedan moj drug je svojevremeno sve komšije, koje izvuku takvo đubre iz njive i ne ostave ispred svoje već dovuku ispred njegove njive, naučio reda, jer im je takve ostavljene gomile odvukao nazad, usred njive.
 
I kod nas je prošle i pretprošle subote bila akcija ravnanja puteva. Jako dobra akcija.
Prošle godine nam je mesna zajednica nadoknadila utrošak goriva.
 
Ove godine nisam učestvovao u tome, jer sam svoju "smenu" odradio prošle godine.
 
za ravnanje letnjih puteva je najbolje ici sa gruberima i teskim tanjiracama i setvospremacima,oni najbolje urade,a ne ici tu kojekakvim traktorcicima sa drljacama ili lakim tanjiracama,pravi posao naprave samo teske masinerije.
 
Evo ja krecem, kod kanala DTD dolazi ULT i buldozer tovari zemlju i vozimo ju gde treba, biće slike

---------- Poruka napisana u 19:12 ---------- Prethodna poruka je at 06:22 ----------

29. po redu akcija uspešno završena, bilo je 41 prikolica, sutra se nastavlja sa tanjiracama setvospremacima itd. ocekujemo preko 300 traktora kao proslih godina

Idemo od nazad jer to je bilo najbolje,

2ptcbbs.jpg




vy1ah0.jpg
 
Nazad
Vrh