Ravnanje puteva

Danas u ataru Stare Pazove uspešno izvedena akcija ravnanja poljskih puteva. Svi putevi su urađeni na širinu od 4 metra.
Četiri ekipe od po 6-7 traktora je odlično obavilo posao.
 
Koga je snimala televizija Vojvodine? Video sam kraj priloga, ali nije bio na srpskom...
 
Da se ukljucim u temu,kod mene u mom selu smo pre par godina nas nekoliko organizovali akciju od sopstvenih sredstava a to je 50 litara goriva po traktoru i poravnali puteve vec par godina u martu mesecu je obavezna ova akcija ili da je nazovem MANIFESTACIJA i svake godine je sve veci odziv mogu vam reci ali ima uvek onih koji nedolaze a rade dosta zemlje.
 
Inače, nisam napisao da je MZ dala svakom ko je učestvovao u ravnanju atarskih puteva po 30-40 litara nafte.
I dalje ostaje problem to što mnogi kada ujesen oru izoravaju poprečne brazde po uvratinama. A i nasipanje šuta je veliki problem.
 
Ovde se podelimo u četiri ekipe po desetak traktora i vozi. Najpre dve teške tanjirače a posle laki traktori sa setvospremačima, malim tanjiračama i drljačama.
 
Vi treba da napravite neko lokalno udruženje poljoprivrednika i putem toga da pritiskate opštinu, koja sigurno ima agrarni budžet.
Dok nismo preko udruženja zatražili od MZ podršku (mada je i to teško išlo), sve je bilo na nivou lične inicijative.
 
@Branko
kod nas to vec izgleda ovako


[video=youtube_share;m6Qat4dmD8Q]http://youtu.be/m6Qat4dmD8Q[/video]

---------- Poruka napisana u 20:23 ---------- Prethodna poruka je at 20:21 ----------

Tako izgleda ekipa gde se ravnaju glavni putevi, a za sporedne idu ovako manje ekipe


[video=youtube_share;EOcfjVJbqoc]http://youtu.be/EOcfjVJbqoc[/video]
 
Blago vama kad mozete da se dogovorite.Kod mene u selu kome god da pomenem ravnjanje puteva on kaze ti si lud,gde da lomim masine itd........
Ja ravnjam samo jedan put u delu gde mi je detelina radi lakseg prevoza bala,prvi put kad sam ga poravnao rodjeni stric se naljutio na mene jer sam iskopao dve gomile cigle a on tuda prolazi kecom i punom prikolicom bostana i puko mu je karter i zvono menjaca,gospodina mrzelo da stane i izdje da skloni desetak ciglica
 
Svaka cast svima koji ucestvuju u ovoj akciji,ali kod nas ista situacija kao i kod Ratka,pitanje dal bi uspelo 10 ljudi da se skupi.Kod nas ljudi(ako mogu tako da se nazovu)ubetoniraju u sred puta sipke i zatrpaju sa zemljom da samo oni znaju gde je sklad,pa sad mozete misliti sta tu bude kad krene plug.Zbog nekoliko takvih ostali ispastaju.
 
Ni kod nas nije bolja situacija.... Tesko da bi neko pristao na kolektivno ravnanje puteva,ali zato za unistavanje..... To se radi dobrovoljno!
 
Nazad
Vrh