Ravnanje puteva

Ja sam bio besan kada sam spartao neko je sa gornje strane u rezao vagase kao da se sa feracem vukao 5 tona , dobro da nisam ispadao iz traktora . Ni ovde se ljudi ne mogu dogovoriti da se organizuju nego to pojedinci urade do njive , jer im je bolje da spuste koji put tanjiracu, drljacu ili spremac i da skoro cele godine idu punim gasom do njive nego da se truckaju .

Kako bilo takvih bas i nema previse .
 
kolko vidim svugde je ista situacija,kod mene licno ja imam neka 3 km puta do asfalta i svake godine tata i ja bar dvaput popravljamo put,iako tim putem prolazi gomila ljudi sa traktorima niko se ne bi setio da popravi makar jedan deo puta.Ove godine je bila situacija da je opstina raspisala konkurs za popravku puteva i tu su normalno uleteli neku ljudi koji su samo pokupili pare i zavrsena popravka
 
U ovoj temi moze svasta da se napise...
Da svako kraj svoje njive u prolece spusti stevospremac ne bi bilo problema, putevi di bili ravni...ali nece jer stedi taj je...i stevospremac...kad pre ce polomiti s opruge u njivi nego na putevim. Neverovatni su pojedinci koji spustaju plug na put i tako oru a put izrezbare...kao da su umetnici - a ne bi spustili spremac u prolece da poravnaju, i kada na uzgalvnicu poslednji prohod bacaju na unutrasnju stranu i ostave kanal uz put...a put vec uzi nego treba...
 
Kaaaakvi ste vi ljudi :haha: :haha: kod nas su svi glavni putevi u ataru nasuti , niko prilikom oranja ne okrece vozilo na put a i ako to uradi bice s.maltretiran :zli: :zli: imamo problema samo sa drvecem pored puta i to nam neresivo.
U svakoj opstini mora da postoji direkcija za izgradnju koja mora da ima material za puteve , prevoz nije o njihovom trosku.
 
Chille je napisao(la):
U ovoj temi moze svasta da se napise...
Da svako kraj svoje njive u prolece spusti stevospremac ne bi bilo problema, putevi di bili ravni...ali nece jer stedi taj je...i stevospremac...kad pre ce polomiti s opruge u njivi nego na putevim. Neverovatni su pojedinci koji spustaju plug na put i tako oru a put izrezbare...kao da su umetnici - a ne bi spustili spremac u prolece da poravnaju, i kada na uzgalvnicu poslednji prohod bacaju na unutrasnju stranu i ostave kanal uz put...a put vec uzi nego treba...
Toga ima i kod nas,inace slazem se sa tobom.Preki putevi su nam losi,onda se gaze njive pored njih,a za lenije sto kazes treba ispred svoje njive svako da poravna.Ali.... :nono:
 
Kod mene su glavne lenije ravne i nasute,do svih njiva mogu autom kad nije blato.

Imam samo jednu njivu pored koje namerno unistavam put jer sam ja zadnji iz naseg atara,dalje ide sidski atar,posto su oni sjeb*** svoje puteve poceli su da idu preko nasih puteva i njiva pa smo i njima stali na kraj,samo spustim plug na uvratinama,jbg nema druge. :zli: :zli:
 
Popravka puta koju smo stric i ja lično finansirali. Imamo još komšija ali sa zmijčićima po dzepovima :zli:
 
Kod nas je jedan deo novca od zakupa drzavnog zemljista otisao za 'sredjivanje' atarskih lenija tako sto je jednom tajkunu sredjen put do njive nasipanjem tucanika sa sve podlogom. Bolje da su tim parama platili greder i mernike da se zna gde je lenija. Ja se trudim da uvek sredim leniju ispred moje njive al' dzabe kad ima njih sto idu zimi na salase i po bale u atar (mozda vam cudno zvuci-bale sa kamara na njivama) pa s..bu leniju totalno a u prolece su u velikoj guzvi pa ne mogu da poprave to sto su pokvarili.. :zli:
 
sta reci na ovo, put pored kanala DTD od B. Petrovca prema Kisaču
9869m9.jpg

ngtsie.jpg
 
miroslav k je napisao(la):
sta reci na ovo, put pored kanala DTD od B. Petrovca prema Kisaču
Ja bih najpre rekao kako te nije mrzelo da izlazis u takvu blatustinu da slikas traktor a posle bih pozdravio DTD i ostale cistace svih kanala u Vojvodini za koje smo (kako ko) platili odvodnjavanje....... :zli: :zli: :zli: :zli:
 
Evo sta se dobije kad predsednik mesne zajednice kaze preduzecu koje odrzava puteve da izrucuje zemlju na zemljani put prema njivama pa traktori pre zavrsetka sezone idu po blatu

4fz5u1.jpg


Ovo je jos i utabano ali posle kisa je bilo jos gore
 
Ja samo ravnam ispred svoje njive i mislim da sam vrlo redak koji to i radi razlog ko i kod svih niko nece spram svoje njive da pusta a kamoli put da poravna sto je najgore oru i suze tako put da moze imt 539 da prodje jos ako razor naprave pored samog puta ludnica prava i posle kad idem sa kombajnom mi dobaciva pa sto mi gazis njivu a ja kipim :zli:.Ima i kod nas bisera posle kise pravac u atar da dobro izrije.
 
Ja cu i ove godine kao prosle ici da preorem sve lenije spram mojih njiva koje su dosta vislje od samih njiva pa cu najverovatnije preci gruberom tako da ce lenije opet biti lepe ispred mojih njiva a na komsije ne mogu uticati jer ih je ocigledno zao da potrose po svakoj njivi par litara nafte da to dovedu u red...
Trudim se da postujem mere i karove a kad vidim da neko odore od puta bez neke posebne namere da to popravi ja to obavezno popravim, obicno kad usev vec nikne tamo gde nije trebao da bude posejan. :haha:
 
Tako cu i ja brat je hteo da poravna jedan put duzine skoro kilometar i nedam mu neka svako ispred svoje njive poravna.To moze svako dok kultivira u okretanju da pusti.Ali ne lepse je da istreskaju plug po putu da se svi razbijamo dok nedodjemo do njive.Ma sve je to do mentaliteta ljudi.
 
Ma sve je to do mentaliteta ljudi to si Stevo lepo rekao
U begecu kad ides po leniji oces da ispadnes iz kabine a gazda kolko oces koji seju sargarepe po 100 200 jutara al im zao da potrose 20 litara nafte pa da malo srede lenije a oni ih jedini i uniste prvo sa nenormalnim zalivanjem a onda sa izvlacenjem sargarepe
 
kada bi u obrovcu pozvao paore da preoremo puteve ili jedemo pasulj svi bi dosli , a kada ih zovemo da sredimo iste jedan nema goriva drugi rastavio traktor treci nema vremena četvrtom se bas tada prasi krmaca peti zakazo kod doktora sesti kaze štaću ja tu sa mojim prcom(fergusonom)iako sa njim radi 20 kj, sedmom se greje vladimirac i tako to da nedavim
ja kreten se razgoropadim rasirim 5 krila na drljaci i prodjem dva zahvata po dva puta do moje njive, razjebem medje koje su u put uneli nebili se obogatili za dva metra puta sto oru i jos dodju da se svadjaju, likovi od 70 god bi se tukli samnom od 22 to nisu paori to je marva najveca crknuce kukajuci na slamarici punoj keša
potpuno razumem leku i paorpaor-a iz tovariseva
 
Jutros isli po mrazu po drva put katastrofa to su vagasi do struka skoro bilo snega dosta u sad se otapa,sve zbog par pojedinaca sto idu u sumu i jednog sumskog traktora od vojvodina sume ja sam put spram moje njive jesenas lepo uzorao danas video ko da nisam nista ni uradio rasturise sve zivo :zli: ja neznam kako ce se ljudi probiti sa manjim traktorima tu samo rus moze da prodje ovi iz vojvodina sume se moraju organizovati da tanjiraju sve glavne puteve izrise a nikom nepada napamet da ravna
 
Nazad
Vrh