Rasipači mineralnog đubriva

Hvala vam na savetma ali nemogu sad bas toliko da idem preko cene koje sam planirao za rasipac.... Prvo je cena bila manja pa sam malo poveca (imam jos neka ulaganja) tako da bi neka plafon cena bila nekih 300e mozda malo vise... Sad sam u situaciji toliko da platim,a za neku godinu cu mozda uzeti neki veci od 1000kg videcu...

Tako da mislim da mi je sad najbolja varijanta da idem na sto jeftinijeg NOVOG pa posle sta mu da bog,jer sa mojim nemogu vise raditi,jer je STRASNO neprecizan i nema sanse da ga podesim da baca koliko toliko normalno...

Radio sam ja sa ovim NOVIM od 200-300e i to je razlika neverovatna izmedju tog novog i mog sadasnjeg....
 
Sa lulasem ne moze na klinastim parcelama ili ako ostane pola sirine rasturanja.Tj,moze ali je komplikovano a ovaj sa diskom samo zatvoris jednu stranu i teraj.
 
Sa lulasem ne moze na klinastim parcelama ili ako ostane pola sirine rasturanja.Tj,moze ali je komplikovano a ovaj sa diskom samo zatvoris jednu stranu i teraj.

Ma nemam ja uske parcele ili da su nepravilnog oblika ali ne bi sad davao toliko ::novac:: za rasturivac ima MNOGO precih stvari od njega... Prvenstveno sam postavio pitanje jer se dvoumim izmedju 3 rasipaca a o kojima napisao sam gore.... Ostale ne uzimam u obzir idalje....

- - - - - - - - - -

Evo jos jedno pitanje...

Nasao sam jedan Amazone rasturivac sa dva diska (povoljno) prodaje ga covek i bio sam da ga gledam ali nekako mi se tesko pokrece reduktor i kao da se nesto cuje unutar.... Cena jeste povoljna da i ne kazem koliko ali sve to moze da bude DZABA ako nema delova za te rasturivace????
 
imam rasturivač sa jednim diskom a pokreće ga gumeni točak možete li mi reći ko je proizvođač :sta: ja sam ga jesenas kupio ali ni predhodni vlasnik nije znao :sta:
 
Ciro, ja sam se isto tako dvoumio i raspitivao.
Za 300e, ja sam dosao do zakljucka da uzmem ormaric od 500L koji bas ovih dana treba da bude na akciji.
Umesto 310e, kosta 270e.
Ima plastican kos i sve delove od inox-a, a konstrukcija mu je plastificirana. Takodje, tu je garancija od 3 godine.
Nemas novije a bolje za te pare, a zapremina je isto solidna.
Treba ti jos 10e za sito, i 1500din za prevoz brzom postom.

Ja ga uzimam u narednih 10 dana. Ukoliko malo baca vise u jednu stranu, samo promenis polozaj lopatica, kako je vise puta pisano u ovoj temi, i trebalo bi da bude dobro.
 
Marko- Izgleda da cu i ja ovih dana da vidim da uzmem Ormaric... Nekako mi deluje NAJBOLJE odradjeno... Samo neznam dal rade od 500l sa metalnim kosem???? Posto nisam bas nesto pristalica te plastike.... :sta:
 
Interesuje me kako se uklapa pri prihrani pšenice u tragove prskanja koji su 10-12m sa rasipačima koji imaju zahvat 20-25m
Ja sam na mom, ovaj problem rešio tako, što sam napravio dve nove lopatice kraće (po jednu na svaki disk), i samo ih na licu mesta zamenim (po dva vijka), pa bude zahvat 15m (ukupno sa dva diska). Na pojedinim parcelama sam radio na jednoj strani sa većim zahvatom, a na drugoj sa manjim :osmeh:.
 
Plastika ti je super kombinacija. Dosta je jaka, i nikada nisam cuo da je nekome pukla. Takodje, kod svih metalnih koseva koji su plastificirani, vrlo bizo se oljuste i krenu da rdjaju, bez obzira koliko ih peres i cuvas.
Imas i kombinaciju metalni plasificirani kos sa inox radnim delovima ako bas neces sa plasticnim kosem, ali kazem ti, ne bi dzabe bio skuplji da nije dobar :osmeh:
 
Pa trebalo bi da jeste. Uzmi plastican i ne razmisljaj, a ukoliko bas insistiras na metalnom, onda uzmi taj metalni sa inox radnim delovima.
 
Nazad
Vrh