Rasipači mineralnog đubriva


Pozdrav druze,ja sam par godina zajmio takav vuceni poljostroj iz zadruge,i ima par mana,ima spiralu na koju zna cesto da se nahvata vestak i onda blokira bacanje,pogotovo ako kuci naspes djubre pa ides do njive,mene je to nerviralo,a sad koristim taj sto pravi mala privreda,ni sa njima nisam odusevljen,los kvalitet,ima taj neki mali redoktor na koji se stavlja kardan,i tu mi je omah pukao zubcanik,nov 4000 din,bezveze..pogledaj ti i neki polovni iz uvoza..vicon recimo,jaki,precizni..razmisli..
 
Pozdrav druze,ja sam par godina zajmio takav vuceni poljostroj iz zadruge,i ima par mana,ima spiralu na koju zna cesto da se nahvata vestak i onda blokira bacanje,pogotovo ako kuci naspes djubre pa ides do njive,mene je to nerviralo,a sad koristim taj sto pravi mala privreda,ni sa njima nisam odusevljen,los kvalitet,ima taj neki mali redoktor na koji se stavlja kardan,i tu mi je omah pukao zubcanik,nov 4000 din,bezveze..pogledaj ti i neki polovni iz uvoza..vicon recimo,jaki,precizni..razmisli..

Hvala druze nesto sam skeptican prema tim uvoznim rasipac bi vuko imt 560 i kad se uzme belarus.....
 
Danas isporucen... :osmeh: Prvi utisci su zadovoljavajuci... I mislim da sad sa ovim "snizenjem" vredi SVAKU paru!!!! Drago mi je da nisam izabrao sa metalnim kosem jer ova plastika je stvarno jaka i debela!!!!

img2885.jpg


img2886.jpg


img2884.jpg


Garancija 3 godine.... Ostaje jos da se isporuce tockovi jer ih trenutno nema na stanju...
 
Cestitam Ciro,nekad dobro sluzi..
Od kojeg su materijala ova peraja i ovaj krug(neznam naziv) na kojima su peraja?Mislim jesu obican lim ili nesto drugo..
 
Cestitam ciro.Tockove neces da dobijes...I meni idrugim clanovima je obecavano ali ne radi masina sto ih ,,pravi,,!?
 
Nisu obican lim vec Inox... Nerdjajuci je tanjir,lopatice i dno kosa (mehanizam za zatvaranje i otvaranje) pa cak su i srafovi od Inoxa...

- - - - - - - - - -

Cestitam ciro.Tockove neces da dobijes...I meni idrugim clanovima je obecavano ali ne radi masina sto ih ,,pravi,,!?

Znam da neradi... Nadam se da ce da je poprave za neko vreme tamo do leta nezurimi se a i neguram ga ja nigde odmah zakacim za traktor.... :ppozdrav:
 
Sve cestitke Ciro,bices zadovoljan sa njim,iz iskustva ti kazem,samo svaka druga lopatica za rupu nazad i ne brini za jednako bacanje.:ppozdrav:
 
Ciro čestitke za kupovinui. Da li možda znaš da li imaju još one sa 2 diska? Ili da li neko drugi zna tu informaciju?
 
Ciro čestitke za kupovinui. Da li možda znaš da li imaju još one sa 2 diska? Ili da li neko drugi zna tu informaciju?

Imaju one vece od 700l ali isto sa jednim diskom... Cena za taj je 600e ali nisam pitao kao ni video na Kupujem Prodajem one sa dva diska... :sta:

- - - - - - - - - -

Sacu da potrazim... Nema u oglasima... Samo da se nazove i pita...
 
Danas sam ja zvao , nemaju vise te sa 2 diska kao sto je jedan clan pre naveo zbog nedostatka reduktora i verovatno ih vise nece praviti.
Ja narucio ovaj od 500 kao tvoj i plus mrezica 10e.
 
Danas sam ja zvao , nemaju vise te sa 2 diska kao sto je jedan clan pre naveo zbog nedostatka reduktora i verovatno ih vise nece praviti.
Ja narucio ovaj od 500 kao tvoj i plus mrezica 10e.

Imaju od 700l ali isto sa jednim diskom... Meni neigra ulogu toliko zapremina tako da sam se odlicio na ovaj a i ovaj mogu nositi sa manjim traktorem..

Kazi mi samo jer se mrezica kaci na srafovima ili ne??? I meni treba mrezica da stigne sledece nedelje...
 
Cestitam na kupovini...jedna opaska,taj ciklon baca u jednu stranu vise,i treba ae malo potruditi da se usteluje.

Tamara, vec sam prije objasnjavao da uopce nije problem nastimati rasipac s jednim diskom da baca jednako u obadvije strane. Ljudi u nerazmisljanju jednu rucku otvaraju vise a drugu manje i dolazi do neravnomjernog razbacivanja gnojiva. Podesavanje zahvata se vrsi na samom disku za razbacivanje kako sam objasio ovdje:

http://poljoinfo.com/showthread.php?71-Rasipači-mineralnog-đubriva&p=471006&viewfull=1#post471006

Mnogo je clanova isprobalo sistem i svi su zadovoljni. S ovim sistemom se rucke jednako otvaraju i nema da baca vecu kolicinu u ikoju stranu. Bas smo danas prihranjivali psenicu i gledao sam za rasipacem i nema greske, hodas po njivi i granule su jednako rasporedjene iza njega i u pravilnom radnom zahvatu koji je kod mene 10m zbog toga sto mi je i prskalica 10m. Moze on baciti i sire ali nema potrebe.

Sve cestitke Ciro,bices zadovoljan sa njim,iz iskustva ti kazem,samo svaka druga lopatica za rupu nazad i ne brini za jednako bacanje.:ppozdrav:

Kolega, ne svaka druga NAZAD nego svaka druga za jednu rupu NAPRIJED u odnosu na smijer okretanja diska. Sve je objasnjeno na 27. stranici ove teme.


Ispricavam se ako ovaj rasipac nema otvore za gnojivo na dnu kosa na istom mjestu kao i MEGAMETAL rasipac ali koliko vidim da su vrlo slicni...
 
cira92 Sve cestitke za kupovinu i pohvale za odabir rasipaca. Plastican kos je pesma za odrzavanje. :ppozdrav:

Hvala puno.... Ja sam bio skeptican po pitanju plastike ali sad vidim da bi se zafrko sa metalnim kosem... Necu da preteram ali ako ova plastika nije jaca od onog njihovog lima evo gdesmo... Pa onaj lim kad spadne plastifikacija ne ostane nista od njega.... Ova plastika me iznenadila koliko je jaka,dzak na nju naslonis bez problema...

Zahvaljujuci kolegama koji su me odvracali od ideje (na PP) da neuzmem metalni ja se odlucio na ovaj i stvarno im hvala... :bravo:
 
Nazad
Vrh