Rasipači mineralnog đubriva

I ja imam takav, i on može da se šteluje (na onim polugicama koje otvaraju proreze gde curi veštak) da jednako baca.
 
Bio na kurs za ovaj rasipac poslala me firma za koju radim, ja rekao sta cu na taj kurs rasipac ko rasipac, nista narocito! Kad sam zavrsio kurs pita me menadzer sta mislim, ja samo kratko odgovorio "ceo zivot sam razbacivao vestacko dubrivo pogresno".
 
Ovaj zadnji rasipac na snimku je cista exclusiva.

---------------------------------------------------------------

666 poruka.:zli:
 
Bio na kurs za ovaj rasipac poslala me firma za koju radim, ja rekao sta cu na taj kurs rasipac ko rasipac, nista narocito! Kad sam zavrsio kurs pita me menadzer sta mislim, ja samo kratko odgovorio "ceo zivot sam razbacivao vestacko dubrivo pogresno".

Mozes li odati i nama tajnu sta si to pogresno radio pa mozda i mi naucimo nesto.
 
@cicimoric
Svi mislimo razbacivanje dubriva nije nista narocito, ali sa danasnjim cenama dubriva itekako jeste narocito. Dobar razbacivac (pogotovo na vecim povrsinama) stedi do 25% djubriva. Drugo, preklapanje razbacivanja cini vise loseg nego dobrog, pogotovo u psenici ili jecmu. Onda imamo padanje biljke na zemlju. Za male proizvodjace nije isplativo ali sve preko 70-80 hektara cini veliku razliku. Da se razumemo, radi sa i bez GPS. Ako si bio dobronameran onda mi je drago da ti odgovorim, ako si bio sarkastican kad si me citirao, onda me ignorisi.
@vlada015
Za male proizvodjace jeste ekskluziva jer nije bas jeftin, za koliko toliko ozbiljne proizvodjace preciznost moze znaciti liniju izmedju zarade i gubitka u losijoj godini a i u dobroj ako recimo zito polegne zbog loseg razbacivanja.
Eto samo sam hteo da delim misljenje i skoro steknuto znanje. Ja ne radim za Kuhn da se razumemo pa da reklamiram.
Sve najbolje...
 
Ima li neko od vas fertilov ciklion,ne mogu da podesim bacanje levo i desno.Pa me zanima kakva su podesavanje da bi bacila sto ravnomernije levo i desno
 
Ima li neko od vas fertilov ciklion,ne mogu da podesim bacanje levo i desno.Pa me zanima kakva su podesavanje da bi bacila sto ravnomernije levo i desno

Preporuka ljudi koji ga imaju, svaku drugu lopaticu zakositi za jednu rupu unazad, dakle 3 ostaju iste, a 3 se malo pomere unazad.
Nisam probao, samo cuo za ovo.
 
Da li bi neko znao slucajno o kom se rasipacu radi tj. koje je marke, inace uvezen od preko pre 15-ak god i za sada odlicno radi.
6eq5v7.jpg
 
ima 5 rupa,stigo je ciklon tako sto je svaka ona lopatica sto baca djubre na 2 rupi gledano od desno tj napred zavisi kako ko gleda.Znaci ja svaku drugu lopaticu da stavim na trecu rupu?

Upravo tako. Obicno stigne nov na trecoj tj na srednjim rupama, pa se pomeri svaka druga na cetvrtu rupu, ali i to kako ti kazes mu dodje isto.
Prvi je Bobo provalio tu foru i nacrtao semu.
Ajd bas kada probas, javi kakvi su utisci.
 
A ko će one grudve da razbija, vibracije? A suviše je sitno da bi se još sitnilo jer i ovako je prašina velika iza njih. Kod nas se ne razbacuje mineralno dubrivo nego se praši njiva sa mineralnim djubrivom. A vi kao inženjer odlučite šta je bolje jer ipak je to proizvod koji Vi prodajete!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh