Rasipači mineralnog đubriva

Po savetima sa 14 strane ove teme izbaždarena Creina, jes da sam se zezao par sati ali vredelo je tačnost je u 10 kg po kj (tačnije 8 kg ) . Prezadovoljan sam kako radi klateća cev i tek sada vidim gde mi je bila pamet kada sam za đubrivo kodišnje dava 7-8000 eura i bio zadovoljan sa rasipačem od 200 eura (sa jednim diskom).
Evo par slika mada nisam imao strpljenja sve da slikam.

Prvo je izbaždarena brzina traktora pošto mi ne radi ni obrtometar ni brzinometar gas je postavljen u položaj koji mi odgovara i po njemu sam računao brznu. Zatim sam pustio da radi i merio širinu raspanja.Kada sam to završio sledilo je skidanje lule i merenje količine veštaka koji iscuru u jedinici vremena. 4-to merenje je bilo dobitna kombinacija. Zatim punjenje 1500 kg i pravac ataar. Formule za izračunavanja na 14 strani ,autor će se prepoznati.:ppozdrav:
 
Jesi gas držao na cca 540 o/min kardana (znam da nemaš sat) ili si pustio da curi na leru? Mi dovršavamo dodatak za baždarenje Vicona bez skidanja cjevi, nešto slično orginalu. Kad bude gotovo okačit ću slike. Nema ništa bez mjerenja i kontroliranja rasipača, prskalice i sijačice. To su strojevi koji moraju biti potpuno ispravni da bi ih mogli pravilno koristiti.
 
Poslednja izmena:
Gas ručni sam postavio u određeni položaj tj onaj koji mi odgovara da vozim po parceli. Ako misliš kada sam merio curenje veštaka,kardan je radio u tom položaju.Znači kakav je gas bio u baždarenju takav je bio I na njivi.
 
Jel bi mogao da uslikas cisto da uporedimo... Ja sam moj predvece prefarbao drugi sloj, sad samo cekao posao!
30j1onq.jpg
35hpwl2.jpg
 
Posto sam odlucio da kupim drugi Rasipac sad sam u nedoumici... NOV ili neki polovan ali malo bolji..??? :sta: Sta znam budzet mi je tu do 300e ali nije problem jos malo podici granicu do koje bi isao...

Dvoumim se izmedju NOVOG koji proizvodi Ormaric ili Fertija??? Sta vi mislite???

Ili ovako nesto polovno...

http://www.polovniautomobili.com/oglas4446700/amazone_amazone/

- - - - - - - - - -

Da cujem vase misljenje jer planiram za koji dan da kupujem jer nemam cime da radim,sa mojim starim nikako nisam zadovoljan!!!!!
 
Ciro nov Amazon i da si miran :haha:ili sta vec ali samo novo.

A daleko sam ja od toga da me zaboli glava.. :haha: :haha: Znaci ne bi mi preporucio da bijem put do ovog iz oglasa???? :sta: Onda cu da gledam da uzmem ove nove do 300e pa sta im da bog,garancija je 2-3god pa neka traju toliko za 200e neocekujem previse,ali vazno da su koliko toliko precizni,a ne ko moj!!!!
 
Ćira92 I ja bi ti savetovao lulaša jer je precizan a i širina bacanja mu relativno mala pa ako imaš manje parcele lakše ćeš se uklopiti a na kraju ga možeš koristiti i za setvu pšenice ako je jako nepogodna godina za korišćenje standardnih sejačica. Evo ti jedan link, ovi imaju akcijsko sniženje http://www.agroprofil.com/sr/pocetna-strana/9-uncategorised/117-akcijska-ponuda

Ja imam ovakvog lulaša, zato ti i predlažem+ je plastičan neće rđati..............:ppozdrav:

P.S. Šalju brzom poštom i rasipače, provereno :osmeh:
 
KishRobert Ma sta ga briga koje je marke.. Ode tamo, pogleda ga mozda cak i da proba i pazari. U svakom slucaju ja mislim da je precizniji nego ti za 300e novi sa diskom.. Bar je moje iskustvo tako uvek baca u jednu stranu vise i to me strasno nervira.. Jedino ne znam koliki je radni zahvat mozda 8m nisam siguran..
 
Nazad
Vrh