Rasipači mineralnog đubriva

Cudi me da uzimate rasipace sa jednim diskom. Po meni cena rasipaca je niska spram cene vestaka. Jedne godine malko ustinite na vestaku ali kupite kvalitetniju masinu. za rasturanje djubriva.
 
Moj rasipac, deda ga kupio novog 1980-te, ja sam treca generacija koja ga koristi, uz redovno odrzavanje jos uvek radi kao svajcarski sat, pre dve godine sam kupio nastavak za kos.
img2456.jpg
 
Što ne uzmeš onaj sa dva diska,sigurno bolje baca
Komso ti i bojcetic skoro pa isto misljenje ,samo kod tebe je u formi pitanja a kod njega u formi konstatacije.:ppozdrav:
Do sad sam radio sa onim zelenim italijanskim sa jednim diskom i njemu sam usao u stos da bacim djubrivo u kilogram.A posto je u pitanju ortakluk ,razmisljam o razortacivanju.
Ovi Ormaric mi se cine najpriblizniji njima ,e sad da li ce biti sa jednim ili dva diska odlucice razlika u ceni.
 
Ja imam plasticni Ormaric.Nemam potrebe jos za rasipac sa dva diska jer nemam velike parcele za to.vicon nisam uzeo jer ne moze da baca samo na jednu stranu,tj moze ali je komplikovano stelovati.A kakve parcele radim to bi mi oduzelo mnogo vremena.
 
frenky Na tom modelu dali je postojala mogućnost podešavanja širine bacanja ili je bilo fiksno ?
 
Uzeo sam ja Ormarić pre dve -tri sezone baca I on ali ipak sa jednim diskom nije to ono što želim ,ram je dosta slab ne možeš vući prikolicu iako ima mesto da se zakači.Ako ga napuniš I ides do njive moraš jako pažljivo voziti ,ja sam tropio u neku rupu I iskrivila se ona osovina koja ide iz reduktora u koš tako da sve sa tanjirom stoji malo ukoso. Pošto sam nabavio Creinu dve tone ova će dobiti dodatak za voćnjake I to će mu biti jedina svrha. Jedina dobra stvar je plastični koš ,fleksibilan je na udarce I ne rđa.Ako uzimate obavezno prohromske delove.
 
Kao sto je napisao NA nije problem podesiti da razbaci u kilu, problem je raspodela. Sa jednim diskom mislim da nema sanse nastelovati da razbacuje jednako.
 
Nazad
Vrh