Rasipači mineralnog đubriva

Svi tražite tablice koje ne postoje za mineralna djubriva koja se koriste u Srbiji, nego za svako djubrivo treba uraditi baždarenje rasipača pre razbacivanja i ponoviti baždarenje ako se menja proizvodjač mineralnih djubriva ili čak i partija od istog proizvodjača.
Vučeni Vicon sa lulom radi isto kao i nošeni i video sam da tražtie tablice za podešavanje i to baš za vučeni jer Vam ne odgovaraju od nošenih? Samo mi nije jasno u čemu je razlika osim u količini koju nosi vučeni.
 
@panonstib
Ove sezone sam bacao 4 tipa djubriva. Mogao sam kao @cicimoric uzeti i meriti vreme za koje iscuri x kg, pa spram toga odredjivati brzinu kretanja. Iskreno me mrzimo to raditi jer je povrsina mala da bi se zezao sa time, a i nemam vremena za tako nesto. Nikad do sada nisam pogresio da nije valjalo. Maksimalno odsupanje na datoj povrsini je +-10% u kolicini. Sto smatram da nije strasno. Bio sam prisutan kod ljudi gde su oscilacije 50%. Naravno da necu bazdariti rasipac zbog 200kg Kcl, sto sam bacio drugu za soju. Da je u pitanju 1000+kg pa jos hajde nekako. A imam i iskustva i greske mi se ne desavaju sa rasipacem. Kao i sa prskalicom ako mi gazda kaze tacnu povrinu, u 5l bude precizno (200l/ha doza, sto cini gresku od 2.5%).
:ppozdrav:
 
Malo je off,meni gazda ne treba da kaze tacnu povrsinu,posle prskanja ja njemu kazem tacno koja mu je povrsina :osmeh: . A rasipac nisam nikada bazdario jer sa vecinom ovih djubriva koja se kod nas najvise koriste to nema svrhe raditi.
 
Odmeravanje jenan naspram odokativno nikada u životu nisam priznavao pa neću ni sada pa bilo da se radi o 50 kg mineralnog djubriva ili prskanja pola jutra.Uvek sam podešavao kao da radim na velikim površinama. To da je greška minimalna to ne priznajem kao izgovor i tačnost takvog merenja!

Baždario sam i one sa kompom i bez njega i uvek je bilo tačno pogotovo za naša djubriva jer za strana imam tablice pa nemam potrebe za to.
 
Što se tiče preciznosti rasporeda i količine razbačenog veš. đubriva jedan moj kolega ima dobar izgovor: šta se sekiraš, neće veštak da nikne pa da se vidi :sjasi:
 
Što se tiče preciznosti rasporeda i količine razbačenog veš. đubriva jedan moj kolega ima dobar izgovor: šta se sekiraš, neće veštak da nikne pa da se vidi :sjasi:

Taj je kao moj cale precizan, posto su njive male I zna ih dobro on nju podeli pa onda prati potrosnju. I nikad ni ne zafali ni ne pretekne.:osmeh:
 
Danas sam prvi put radio rasipacem, podesen po tabeli+iskustvo coveka koji ga je podesio (napomenuo da je djuretara fertil) I nema greske. Posle radio Ruskim mapom I samo kliiizi. :osmeh:
 
Molio bih moderatore da promene ime teme pošto nije ispravno. Umesto "Rasipači veštačkog djubriva" treba da stoji " Rasipači mineralnog djubriva" ! Hvala unapred.
 
Dooobra deo clanova ne bi znao sta mu to dodje, nije da vredjam ali tako je. Ovih dana sam za MAP na nekoliko mesta rekao mineralno umesto vestacko djubrivo, pa su me pitali kakvo mi je sad to djubrivo? Jedan je hteo I da strelja na stadionu Vojvodine nas mlade koji bi samo nesto da menjamo.
 
Nazad
Vrh