Rasipači mineralnog đubriva

sta prodaju polovno za 1000 evra,ovo nije uopste skupo!ovi sto dovoze inostranstva tamo to pokupe pored kontejnera a ovde bi kapital da im damo za hrpu starog gvozdja
 
@slobapatrola
Ovaj rasturivač je kupljen nov na sajmu ove godine, i koštao je oko 1100e. Gledao sam dosta rasturivača, i Amazone, i nekih plavih koji ne znam kako se zovu, ali su im cene da se smrzneš, svaki od njih je oko 3000e i više.

Ne znam dal smem da kažem ko je uvoznik ovih rasturivača, da ne bude problem zbog reklamiranja?
 
Pa kako je reklama tako je i razmena informacija čemu je sve ovo ovde i cilj.I mene interesuje...
 
stvarno lep rasipač,šteta što neka naša firma ne pravi takav relativno jednostavan uređaj,da ne potpomažemo tursku privredu
To i mene cudi zar je moguce da u Srbiji niko ne proizvodi ovako nesto,bar Srbija ima razvijenu malu privredu za nase uslove..vec mora strano pa jos i tursko.
 
Poslednja izmena od urednika:
@mladen87
Matori je radio sa rasturivačem, kaže da je hvatao lanac ipo, ili ti 24m. Jeste, i prskalica je Turska. Tu prskalicu, rasturivač, i traktor Hattat A110 smo uzeli kod VGP-a iz Novog Sada na ovogodišnjem sajmu, oni su zastupnoici ove mehanizacije za Srbiju.
 
@mladen87
Matori je radio sa rasturivačem, kaže da je hvatao lanac ipo, ili ti 24m. Jeste, i prskalica je Turska. Tu prskalicu, rasturivač, i traktor Hattat A110 smo uzeli kod VGP-a iz Novog Sada na ovogodišnjem sajmu, oni su zastupnoici ove mehanizacije za Srbiju.

Kako ste zadovoljni sa rasturivacem? Jel podjednako baca? Cena je primamljiva,pitanje je sad koliko precizno razbacuje...pa komsija,ako nam mozete napisati nesto vise?
 
pozdrav, trebala bi mi jedna pomoc oko ciklona, danas kad sam probao da okrenem rucno diskove uopste se ne pomeraju samo par centimetra, a nije nista zaglavljeno, samo ako se u kucistu nesto zaglavilo, dali je neko imao neki slican problem??? U pitanju ZALJEC slovenacki. Sutra cemo da rastavimo kuciste, pa cemo da vidimo.......
 
Dali ima netko upute za podesavanje vucenog Vicon rasipača sa klatećom cijevi ? Nemam nikakve naljepnice na njemu, nei stari model. Ne znam jel mogu koristit one upute sa Vicon stranice, radije bi ako postoji samo za njega.

Hvala
 
Mozes,ali najbolje je sopstveno stelovanje rasipaca.
Npr,danas sam drugaru rasipao ruski map,a meni linzer map.
Jenostavno,imam utisak,da linzer nekako lakse curi,da se na istim brojevima brze prazni u odnosu na ruski.
 
Svako djubrivo ima svoju brzinu kojom curi. Jedne godine podesis i zapises sta i kako si radio. Dogodine nema sanse da bude isto, jer granulacija ne bude ista, proizvodjac itd. NPK sporije curi od ureje jer je krupniji. Kutinska ureja najbrze curi (jako je sitna), a ruska i madjarska nijansu sporije cure. Ja to podesavam na licu mesta. Uzmem 100-200kg naspem i onda polako probam na manjem, broju npr 5-6 (imam 13 podeoka na rasipacu). pa pratim do kraja njive koliko je isucrilo i racunam posle da li pojacati ili smanjivati.
 
Nazad
Vrh