Rasipači mineralnog đubriva

Ut...li mat..i I oni I njihovi rasipaci kao da su suvo zlato I delovi male privrede su prepapreni, a koliko li su tek oridjinale...
 
Poslednja izmena od urednika:
Imam ovakav rasipač, i kad ga zatvorim do kraja on opet baca, koliko sam primjetio curi tamo ispod onoga što se okreće u sanduku kako to riješiti dali se tko zezao sa time? Nemogu sijati lucernu ili nešto takvo što ima sitno sjeme pošto curi i previše sa zatvorenim otvorima.

Jeste li nekad sejali lucerku ili neku drugu travu rasipačem?
Ja donekle mogu da razumem da ljudi poseju žito rasipačem, ali da seju neko sitno seme...

Bolje lepo izbeležiti pa nasejati ručno, nego rasipačem.
 
Jeste li nekad sejali lucerku ili neku drugu travu rasipačem?
Ja donekle mogu da razumem da ljudi poseju žito rasipačem, ali da seju neko sitno seme...

Bolje lepo izbeležiti pa nasejati ručno, nego rasipačem.

Nismo lucernu nego samo rauolu i super ispadne, tko nema sijačicu može poslužiti i dobar rasipač koji je precizan naravno.
 
Sad kad me slog nije strefio. Pitam zastupnika za Vicon u Srbiji firmu iz N. Sada (mozete naci ime na internetu da ne reklamiram) koliko kosta model 10m sirine i 400-600kg da stane u kos. Kazu mi od 2500-2800e+PDV i dodaje kako nijedan nisu prodali godinama :sta:
Prodacu ti ja jedan takav kao sto trazis u pola cene od novog :osmeh:,i ovako mi samo smeta u hangaru.
 
109,2 kg je iscurilo za 1 minut iz rasipača.Za sat vremena bi iscurilo 60 minuta x109,2 kg =6552 kg. Za sat vremena bi napravili 8,4 kilometara sa 30 metara širine bacanja,što mu dođe 8400 metara x 30 metara = 25,2000 hektara.6552 kg/25,2000 hektara=260 kg/ha.
Jel malo jasnije...:ppozdrav:
 
nedavno sam kupio vicon 500litara ali stane 10 dzakova psenice neznam kako racunaju tu litrazu.Gde ima taj kljuc da se nabavi ili kako da se napravi

- - - - - - - - - -

molim vas panonstib ako je maksimalno u plusu koliko baca metara moj vikon od 500litara. A koliko u minusu.mislim na navrtku kojom se steluje
 
Vicon PS 202 ošo, a PS 602 došo u avliju.
2iizgok.jpg
 
Je l' mi mozete reci gde ste kupili taj Vicon?
NS-AGRO CONSULTING“ d.o.o. Novi Sad
Felegi Tivadara 4/56
21000 Novi Sad
Srbija
nisam kupio al sam nasao adresu... i ovo :)




[h=3]Rasipači sa oscilatornom cevi PS 04[/h]






Zapremina usipnog koša se može povećavati sve do 1650 litara. Postoji mogućnost rasipanja soli i peska u komunalnim poslovima. Može biti opremljen sistemima za rasipanje uz ivicu polja i za elektronsku kontrolu. Kao specijalna opcija nudi se uski model za rad u voćnjacima i vinogradima.


 
Ovih dana gledao jedan lep vucni rasturivac djubriva. MOze da bude i noseni , uvezen iz danske fabricki je imao i rodu za samoutovar djambo vreca. roda nestala negde. Mnogo mi se svidja kupljen u Rumi na vasaru kao polovan za svega 900 evropljana. Mozda su ga kolege i vidjale tamo plave boje i nije imao kos iz nadogradnje isto nestao u transportu ...
 
jel zna neko gde moze da se nadje jedan dobar i veci rasipac amazone ii nesto slicno,a da nije kod ovih sto bi da im se da ceo kapital za malo gvozdja(tipa pedja prhovo,coric i ostali )???
 
Novi član Flojd je uzeo sad na sajmu kad i Hattata dobar rasipač od 1000kg za nekih 1000e ne znam tačno ali pitajte njega. Nošeni je i izgleda mi kao neka kopija amazona ili tako nečeg. Meni se svideo a i on kaže da mu se odlično pokazao
 
Sad kad me slog nije strefio. Pitam zastupnika za Vicon u Srbiji firmu iz N. Sada (mozete naci ime na internetu da ne reklamiram) koliko kosta model 10m sirine i 400-600kg da stane u kos. Kazu mi od 2500-2800e+PDV i dodaje kako nijedan nisu prodali godinama :sta:

P sa tom cenom jedino da nadje nekog ludaka , pa da mu proda....
 
@slobapatrola

Uzeo sam ja na sajmu sa Hattatom i rasturivač od 1000 L, Turske proizvodnje je, i ja sam zadovoljan sa njim, koštao me oko 1100e. Stane 1t đubriva u njega, lepo radi, a ne košta previše...Postaviću malo kasnije slike kad stignem da ga uslikam.
 
Nazad
Vrh