Rasipači mineralnog đubriva

Evo i mog rasipaca danas ga doterao od majstora pravio nadogradnju, sad je 800l

img2333.jpg
 
Ne da je skupo nego preskupo.Sulky ne može kao marka ni da skuplja đubre iza Amazonea ili Kuhna.Ovaj je dosta velik pa mu je možda i stoga cena takva ali bez obzira za 2600 evra kupiš nov kuhn sa dva diska od 1200litara(kod njega je i to preskupo).Ovde spominju neku elektroniku pa da kažemo da mu i to malo diže cenu ali što manje elektronike ipak bolje.Po meni je Ćorić dobar trgovac sa dobrom robom ali sa veoma velikom ugradnjom u cenu.
Daću samo primer da kod njega Amazone Za-u 1001 košta skoro 1000evra više nego za koliko je isti takav uvezen sa sve carinom i prevozom do kuće u mom kraju.
Dexwal tajfun imaš kod Ćorića ali mislim da su oba sa jednim diskom.Imaju na dnu vibro pult koji izbacuje đubre .To je kao recimo mala transportna traka sa ripnama kao na zadnjim traktorskim gumama.Samo što je prohromska i vibrira napred nazad.Na taj način gura đubrivo na izlaz iznad tanjira gde ima usmerivači gde da đubrivo padne.Nisam video u radu sem na snimcima.
 
Sulky je izuzetno kvalitetan rasipač,i imaju najrazvijeniju tehnologiju i proizvodnje,i samim tim i najkvalitetniji finalni proizvod,a cene novih bolje da neznaš,ali su skuplji od amezonea u istoj klasi
 
Šta bi rekli onda na rasipač što je čova ovde kupio , Kverneland exacta , nošena a plaćen oko 16000 , nerazumi ga dal maraka ili E , al prije da je evra (bez N senzora naravno ) .
 
pa jel taj pravi vestak od peska pa toliko kosta..o majko Bozija neko nema toliko novca da obrne za celu proizvodnju godisnju a da mu ostane,a rasipac,obicni lim toliko kosta...traktori su jeftini.
 
Zasto se opterecivati sa tim preskupim rasipacima neko toliko plati traktor... Ja imam jedan rasipac pojma nemam koliko godina ima i sluzi i sluzi i sta ce mi drugi dok se ovaj ne raspadne.. Ja mislim da je moj rasipac Bela Crkva pravila nekada i vise nista neznam o njemu.. Ofarbao sam ga u moderniju boju i samo sljaka....:bravo:Tolike pare baciti na rasipac kad ce on da se isplati???
 
Pa i moj se raspada (stari), zato sam i uzeo nov, a kad već uzimam, uzmem ono, za šta neću da razmišljam bar narednih desetak godina. Plus što već imam viljuškar, pa mi je zgodno da kući lepo natovarim, i idem na njivu, bez mnogo fizikalisanja (čuvam zdravlje koje mnogo više vredi), a mogu da koristim i đubrivo pakovano u džambo vreće, koje je i nešto jeftinije. Cena je još prihvatljiva za ovaj moj, komplet će me izaći ispod 3K€ kada ga kompletiram.
 
Ima jedan Đura u Kikindi što ima rasipač kakvog na daleko nema. Ne znam koliko diskova ima, :zli: bi ih broj'o. Samo znam da na hidrauliku otvara krila kao prskalica i u tim krilima ima valjda nekog puža ili šta već i onda tako sa puno malih diskova rasipa po celoj širini krila. Kažu majstori da ništa na svetu ne može tako ujednačeno i precizno da raspe veštačko đubrivo.
 
Ima jedan Đura u Kikindi što ima rasipač kakvog na daleko nema. Ne znam koliko diskova ima, :zli: bi ih broj'o. Samo znam da na hidrauliku otvara krila kao prskalica i u tim krilima ima valjda nekog puža ili šta već i onda tako sa puno malih diskova rasipa po celoj širini krila. Kažu majstori da ništa na svetu ne može tako ujednačeno i precizno da raspe veštačko đubrivo.

to je pneumatski rasipac djubriva
 
Ima jedan Đura u Kikindi što ima rasipač kakvog na daleko nema. Ne znam koliko diskova ima, :zli: bi ih broj'o. Samo znam da na hidrauliku otvara krila kao prskalica i u tim krilima ima valjda nekog puža ili šta već i onda tako sa puno malih diskova rasipa po celoj širini krila. Kažu majstori da ništa na svetu ne može tako ujednačeno i precizno da raspe veštačko đubrivo.
Stigao jedan u moje selo pre 20tak dana...nisam ga video ali mi se pohvalio covek koji je kupio!Zapremina mu je 1500...
 
Raturivac vestaka je veoma ozbiljna masina,kako baci takav ce biti prinos,tako da treba teziti ka ozbiljnim firmama,da ne bude bukvalno bacanje djubriva.
 
Padja1 , možda zna za firmu koja je srećni vlasnik tog skupocjenog rasipača , a to je Agroimpex , ovde poznata izmedju ostalog po preoravanju prirodnog rezervata.
 
Nazad
Vrh