Rasipači mineralnog đubriva

Jučer pripremili i ispitali Vicon za sezonski posao.

20h6i0.jpg
 
svi ovi sto uvoze imaju jake cene, tako da se po njima moze kupiti i novo...
ovo sam danas slikao...
2x800l
attachment.php


ovaj rauch mi se svidja, izuzetno mocno kuciste, kad sam pomerio jedan disk istog trnutka i drugi se pomera...
1100l
attachment.php

attachment.php


ovaj sulky ima malo komplikovan sistem, djubrivo se doprema do diskova sa 2 mala trakasta transportera koji se pokrecu pomocu jednog tocka koji ide u trag traktorske gume, i kad stane traktor i djubrivo staje...
2t
attachment.php


si su sa hidraulicnim zatvaranjem i komandama regulacije iz kabine...
 
1500e
kaze mi gazda, samo neznam sta mu je ovo ovde i izvuce dodatnu opremu, vidi se na trecoj slici izmedju 2 diska...pa reko da nije za granicno rasipanje?
 
Ja sam na mom rasipacu namestio tockove tako ali kada smo otisli na njivu i spustili ga pored prikolice i natovarili vestak tockovi otisli u majcinu,Neravan teren i to je to a mekano,nemozes stalno voditi racuna gde ces da punis rasipac.Inace lepo odradjeno.
 
Obicnu paletu sa 4 tocka pozeljno je da dva budu pijana i kada hoces da otkacis rasipac otkacis ga na paletu i guras posle po dvoristu
 
miroslave, netreba ti slika, zasrafis u coskove euro palete tockice, 2 stabilna i 2 sto se okrecu, kupi malo vece-jace, nikad se nezna sta moze da prenesu...
 
Da li neko ima tabelu za podesavanje rasipaca marke Amazone? U pitanju je model ze400.
 
Ima bolja i prostija fora za točkiće. Na mom Tecostar-u su točkići sa osovinicom, koja ulazi u predviđene cevkice na rasipaču, i fiksiraju se osiguračem, s tim sa su dva zadnja fiksna, a dva prednja pijana, i kada se rasipač zakači na traktor, skidaju se vrlo lako i brzo, tako da nema da brineš, a i rasipač se spušta niže za utovar :osmeh:.
Nađoh i sliku
250520121405.jpg

ovde se vidi kako su postavljeni točkići, s tim što sam ja na zadnjm izvadio osigurače i okrenuo ih za 90 stepeni da bi ga ovde ugurao.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh