Rasipači mineralnog đubriva

Još jedna sezona uspešno završena, opran, podmazan, parkiran. Dva dana pre kraja izmenjani lezajevi na mehanizmu sa lulom i sad samo gassss. 2,5t zapremina, 13m zahvat.
8991ab3970723dab8006ee6ad2188f61.jpg
9651b290a55846b5a3e96b621d153bb3.jpg
 
Napravljen da traje.Ako nekoga zanima imamo poljostrojev vucni rasturivac za prodaju.ovih dana cu postaviti oglas u temi namenjenoj za to.dalje na pp.
 
Pozdrav. Imam jedno pitanje u vezi ciklona. Da li ga je neko mozda koristio u putarske svrhe i da li bi to bilo izvodljivo, za bacanje soli, da li se moze nastelovati da baca sirinu puta, tj oko 2 - 2,2m?

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Cuo sam se danas sa jednim covekom koji proizvodi i rasipace za so i za djubrivo. Onako vizuelno po meni nema neke razlike, osim sto ovaj za so ima kao neki sesir iznad diska za razbacivanje i on sprecava bacanje u veliku sirinu. Takodje reduktor je celicni i usporen redukcija 3:1 a za djubrivo ide 1:1 i aluminijumski je. Navodno ovi aluminijumski pucaju zimi na niskim temperaturama. Razlika u ceni je bas velika. Recimo rasipac za djubrivo 400l je oko 270e a rasipac soli oko 900 sto je po meni malo mnogo..

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Gdje kupiti onu ravnu plastiku za Amazone rasipac koja bude dole na poklopcu sto otavara i jzatvara izlaz djubriva?
 
Nemam tegove. Sa njim i 600kg u njemu ide po njivi, ne nosim ga punog u transportu.
Preko 600 nisi probao? Prskalicu sa 600 l nosi bez problema siguran sam da može više, ali ne znam na koliko bi se dizao prednji kraj. Hidroulika je sigurno dovljno jaka. Slaba dačka je laki prednji kraj.
Dobro bi bilo da može cela džambo vreća (1000kg), makar samo po njivi. Verujem da će moći sa tegom napred.
 
Za mene je to nova mehanizacija i da kazem skupa. Prskalica je skuplja od samog traktora i ne pada mi na pamet da zbog moje alavosti i kacenja predimenzionisanih prikljucaka pukne neka poluga, bolcni pa novu masonu ostetim.
 
Čestitke za kupovinu, neka dobro služi, daj malo info, ima računar, vagu, konstantnu kolicinu da razbaca u odnosu na brzinu kretanja? Ovo je novo ili polovno?
 
Nazad
Vrh