Rasipači mineralnog đubriva

U početku ti se nesto nije svidjalo u vezi rasipača?
Dobio je jos lanr neke sotne tackice rdje ali tu i stoji.
Mada Maticu sam slao slike Amazone sigurno mladji od 5g domacinski odrzavan i rdja sa spoljnje strane sastava koseva pa sam stao na loptu po pitanju nezadovoljstva.
 
Ako je samo to u pitanju onda je dobro. 🙂
Mislio sam da imas neke zamerke tehničkog tipa,podešavanje, rad rasipaca..
 
Podesavanje i radu su da se ne okrecem, samo suska. Robustan, cerada ako krene kisa da sacuva, kacenje kako hoces podesis...ne znam da opet biram njega bih.
Postovanje za kolege koji imaju karete i slicno ali ono podesavanje djubriva nema skalu nego 5-7 rupa nazad i bodes je po meni jako lose, nema uputstvo,lopatoce na sarafe. Nisu za poredjenje.
Ali opet da nije bilo konkursa bio bih ponosni vlasnik karete za cca 1000e.
Redovno se na kraju rada mazu sve klizne povrsine uljem i nema oksidacije pa kazu jedna strana vise ili manje baca...za 2200e nema konkurencije. Mozda ga samo nadzive skuplji ali rad im je tu negde.
Mada i ovde ne primetim bolji prinos u odnosu na Ormarocu sa 1 diskom. 😊
 
Jeste da nije tema al moram da pitam sto "pokusaj traktora", sta mu fali.
Moze odgovor i u temu hatat ako nije problem.
Odgovoriću ovde pa nek admin prebaci sve zajedno u temu.

Fali mu i sreda i krajevi. Na 1300 sati mu je rađeno kvačilo, o tome sam pisao u temi. Na 1550 sati rađen menjač. Stradao međusnop. Kućište menjača i diferencijala izjedna pa menjač treba operisati preko bočnog otvora, zgodno u 3 lepe. Za traktor od 110ks dimenzija menjača minijaturna, s obzirom da kvalitet materijala nema veze sa životom jasno je da tu veka nema ako traktor radi bilo šta teže. Hidrauličnog ulja ne mogu nadavati, malo malo pa na nekom spoju procuri. Curio mi je iza desnog zadnjeg točka na holenderu, ima zavarena limčina iza točka i tu nema šanse da se priđe a da se ne digne kabina. To je sanirano kad je rađen menjač. Sad je i jedno crevo orbitrola procurilo,i tu da se priđe muda ima da pojedem. Inače traktor ima 1750 sati. Ventilacija u kabini 0 bodova. Zimi nema šanse da se odmagle stakla a da se ne upali klima. Kad se klima upali fino hladi unutra, pravo ko napolju.

Jedino šta na tom traktoru valja je motor!
 
Odgovoriću ovde pa nek admin prebaci sve zajedno u temu.

Fali mu i sreda i krajevi. Na 1300 sati mu je rađeno kvačilo, o tome sam pisao u temi. Na 1550 sati rađen menjač. Stradao međusnop. Kućište menjača i diferencijala izjedna pa menjač treba operisati preko bočnog otvora, zgodno u 3 lepe. Za traktor od 110ks dimenzija menjača minijaturna, s obzirom da kvalitet materijala nema veze sa životom jasno je da tu veka nema ako traktor radi bilo šta teže. Hidrauličnog ulja ne mogu nadavati, malo malo pa na nekom spoju procuri. Curio mi je iza desnog zadnjeg točka na holenderu, ima zavarena limčina iza točka i tu nema šanse da se priđe a da se ne digne kabina. To je sanirano kad je rađen menjač. Sad je i jedno crevo orbitrola procurilo,i tu da se priđe muda ima da pojedem. Inače traktor ima 1750 sati. Ventilacija u kabini 0 bodova. Zimi nema šanse da se odmagle stakla a da se ne upali klima. Kad se klima upali fino hladi unutra, pravo ko napolju.

Jedino šta na tom traktoru valja je motor!
Pre jedno dve godine sam bio na terenu u CG i ako se dobro secam neka firma je uvezla 6 tih od 110ks i svi su imali problema sa kvacilom,cak sam jednim i ja tad stelovao kvacilo jer je imao problem sa istezanjem sajle.
Kod mene ima 3 komada u selu i ne zale se na njih ma da ne rade nesto mnogo zemlje.
 
Pun, svakog djubriva… Ako ciljas na tezinu MAP-a, sipao sam i teze od mapa, recimo DAP ili Urea granulacije 4,09mm


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sve ima svoje prednosti i mane… 1500l za taj traktor je smesan teret… Nemam nista protiv podvoza, jedino sto po losim atarskim putevima moze lako da se nasedne…


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moze on da podigne i nosi taj teret u redu je ,ali pitanje koliko dugo,zasto opterecavati trakto bez veze.Po meni je SAMO mana nositi rasturivac toliki a ne vuci.......
 
Za onog ko tovari na njivi je trenutni teret. Koliko dugo ce nositi, zavisi od rukovaoca, nije napravljen da se ide s’ njim nedeljom do pijace…

[mention]Arkadije [/mention] Sve sto je noseno, hidraulika amortizuje, i u kombinaciji sa TLS-om ublazava udare…


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nije rasipač ali je RD +sejalica.Kada uključim amortizaciju hidraulike imam utisam da će da tresne o zemlju ali ne tresne ,blago ga vrati i tada samo pliva.
 
Nazad
Vrh