Rasipači mineralnog đubriva

Ne znam na koju oznaku misliš? Dole pored broja 540 je oznaka za kardan a gore levo kod 1500 obrtaja je oznaka da na tom obrtaju motora kardan na traktoru ima 540 obrtaja ukoliko je podešen na 540 Ekonomik.
 
Spajiću koliko vidim na slici pšenica lepo izgleda, ako me slika ne vara... kod nas ima parcela kao totalom da je prskano... I šta se baca na pšenicu (urea, an...?) i još jedno pitanje zašto sad, zašto ne pred neku kišu?
 
Velike su mi rose ujutro, pšenica je dosta bujna. Listovi su vlazni do 12-13h,pre toga ne ulazim u nju da ne bi ovako šlogiranoj pšenici od mraza napravio još i ožegotine sa ureom. Ureu bacam. Nadam se da ce te jake rose učiniti svoj deo posla da se urea istopi i bolje mi je da sačeka kišu u njivi nego u vreći. Kada počnu da padaju kiše može se desiti da pada svaki dan taman toliko da se ne može raditi i onda je opet problem.
 
Danas probao Dondera.
Od pocetka sam im sve po spisku tursko i ostalo sto ima. Pocevsi od pijanih tockova koje sam zamenio prednje nazad a zadnje napred jedva sam ga izneo iz supe, pa otkinem cev onu nazad kojom sam vukao, pa onda juce ceo dan mucenje da nadjem poziciju na polugama rusa u koju rupu de sta da ubodem da ima visinu 85-90cm diskovi na betonu kad je prazan, pa da probam otvaranje ne moze od nosaca manuelnih satova koje sam nametio na rusu, pa original kardan kratak, pa stavim drugi ali osigurac ne legne i na probi ispadne i sjebe se rub cevi, pa okreci cev...2 dana sam drndao dok nisam ufazio.
Al sve je to proslo kad je pusten u rad, podesen na 12m i mozda 0.5-1m baci kod komsije ali jako slabo je to da bih mecao limiter, na uvratinama komfor pri okretanju i hidro zatvaranju, za sad sam odusevljen.
 
Danas mi na rasipaču Bodrum Farm od 1000 lit pukne ona bela plastična ploča na dnu koša koju klip gura kada se otvara/zatvara. Da li neko zna ima li gde da se kupi?
Ili je imao sličan problem?
 
Danas probao Dondera.
Od pocetka sam im sve po spisku tursko i ostalo sto ima. Pocevsi od pijanih tockova koje sam zamenio prednje nazad a zadnje napred jedva sam ga izneo iz supe, pa otkinem cev onu nazad kojom sam vukao, pa onda juce ceo dan mucenje da nadjem poziciju na polugama rusa u koju rupu de sta da ubodem da ima visinu 85-90cm diskovi na betonu kad je prazan, pa da probam otvaranje ne moze od nosaca manuelnih satova koje sam nametio na rusu, pa original kardan kratak, pa stavim drugi ali osigurac ne legne i na probi ispadne i sjebe se rub cevi, pa okreci cev...2 dana sam drndao dok nisam ufazio.
Al sve je to proslo kad je pusten u rad, podesen na 12m i mozda 0.5-1m baci kod komsije ali jako slabo je to da bih mecao limiter, na uvratinama komfor pri okretanju i hidro zatvaranju, za sad sam odusevljen.
Pa kardan dodje prilično dug
Koliko je kratak..
 
Kratak za 5-10cm al taman imam neki xxl veliki tezak sa onom kocnicom zbog turbine sejalice tako da cu njega koristiti za sejakicu i rasipac,njih rus nosi.
 
Moj je kraci za jedno 3 cm, kad sam ga spustio nije spao iz prve.
Inace ovaj ima slavinu na glavnom crevu koje ide na kipu traktora, tako da nema zime ako se kuci napuni i ide do njive sa punim, na slavini se zavrne i nema sta da popusti razvodnik bilo kog traktora koji nosi rasipac.
 
Moj je kraci za jedno 3 cm, kad sam ga spustio nije spao iz prve.
Inace ovaj ima slavinu na glavnom crevu koje ide na kipu traktora, tako da nema zime ako se kuci napuni i ide do njive sa punim, na slavini se zavrne i nema sta da popusti razvodnik bilo kog traktora koji nosi rasipac.
Koliko si ga hvalio druze on bas resio da te zeza,**greška ti dondera

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Lak je za podesiti i zahvat i kolicinu samo po onoj aplikaciji, ima malo odstupanja ali nema pocetnicke muke kao sto zna da bude sa nekim masinama, masivan je i naterao sam namerno preko razora sa nekih 500kg u njemu i nista ni da zucne. Zadovoljan za sad.
 
Meni je stigao Bodrum 1000 lit.Da li neko zna kako da ga podesim neku laksu tablicu umesto one sto je zalepljena na njemu?Hvala.
 
Kako se reguliše širina bacanja s lopaticama? Ako se pomeraju u pravcu okretanja jer se tada smanjuje širina bacanja? Ili obrnuto?
 
Šta mislite o ovom rasipaču Sulky sa jednim diskom. Koliko lepo baca u obe strane?

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
На колико намештате Мегаметалов циклон кад бацате АН 150кг/кј икако да га уштелујем
 
Nazad
Vrh