Rasipači mineralnog đubriva

Po meni je to glupo resenje da stoji na rasipacu,ako moze sigurno je puno bolje u kabini da bude,pogotovo ako ces cesce koristiti,nego da otvaras staklo da bi okretao ventile.A kod rusa sumnjam da ces i moci dovoljno otvoriti zadnje staklo kad je podignut rasipac.
 
Nisam uopšte upoznat sa tim rasipačima. Ti ventili služe za regulaciju količine djubriva koja curi na diskove, da li je tako?
 
Ne Spajki.To mu je za otvaranje leve desne strane i za spustanje i dizanje limitera.Od nazad se steluje kolicina djubriva koju baca ili kompijuterom ako ima vagice
 
d775c523caff82214d1a10847922bc59.jpg


I mi smo danas prvi put zakacili i probali hoce moci dovoljno da podigne rus dzambo vrecu.
I meni nije bilo jasno za one razvodnike gde se stavljalju ali mislim da je bolje da stoje napolju na rasipacu.
Jel vi skidate u radu tockice na rasturivacu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
d775c523caff82214d1a10847922bc59.jpg


I mi smo danas prvi put zakacili i probali hoce moci dovoljno da podigne rus dzambo vrecu.
I meni nije bilo jasno za one razvodnike gde se stavljalju ali mislim da je bolje da stoje napolju na rasipacu.
Jel vi skidate u radu tockice na rasturivacu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Skini tockice obavezno ne moze to da izdrzi teret punog rasipaca ako ga kojim slucajem spustis, ja sam dobio celicni ram koji se montira umesto tockova.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Ja ne skidam točkove. I tako sam ga spustio u njivu sa jedno 750 kg u njemu, da napravimo pauzu za ručak. Pošto se u tom položaju oslanja samo na zadnje točkiće, ti nosači su se povili malo na gore. I sad kad ga otkačiš na beton on stoji zavaljen prema nazad. Ne skidam točkove ali ga više ne puštam dole osim ako je prazan...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
**greška im sve i tockice koji su samo napred pijani a nazad fixni i uhvatio sa onu tanku cev da povucem rasipac ona mi u ruci ostala.
Druze ti ga ne diraj vise ima sve da polomis kako si krenuo znam kako je kad mislis sve da uradis kako treba ti pojebes nesto tako se i meni desava

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Ja ne skidam točkove. I tako sam ga spustio u njivu sa jedno 750 kg u njemu, da napravimo pauzu za ručak. Pošto se u tom položaju oslanja samo na zadnje točkiće, ti nosači su se povili malo na gore. I sad kad ga otkačiš na beton on stoji zavaljen prema nazad. Ne skidam točkove ali ga više ne puštam dole osim ako je prazan...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
To se i meni desilo pa sam ispravljao,sad kad kacim rasipac topling kacim na donju rupu i onda moze da stoji ravno na zemlji ne mora da se podize prednji kraj i da se oslanja samo na zadnji prilikom spustanja.
 
Danas ga isterao iz supe, hmmm pise da je vosina diskova 80cm nazad i.a nalepnicu ali nije mi jasno kako se ovo montira jer rupe sa ovog pocincanog flaha ne odgovaraju rupama na crnom teleskopskom nosacu.

Ja sam to rešio ovako. Skoro na dohvat ruke. Otvoriš proz 10cm i zatvoriš koju hoćeš, i onako se ne koristi često.
 
Nazad
Vrh