Rasipači mineralnog đubriva

Jednom sam zajmio stari Amazone i radio sa 539 i secam se da je bila visina, pa prednji deo diska do kabine visina,pa zadnji deo visina...sad se to nigde ne spominje a nema sanse da isto baci sa visine 50 i 90cm.
 
[mention]North ARMY [/mention] Spomenuo sam to par postova unazad, to je u pitanju stariji tip Amazonea.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[mention]Raca [/mention] Ta serija je posebna prica, i diskovi su posebna prica, prosle su godine... Kod njega se visina krece od 60 do 95 u zavisnosti od djubriva, cak za neka djubriva kao recimo NPK treba da postoji razlika u visini 5cm odnos prednje i zadnje strane... Konkretno za KAN visina je 80...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Jeste star ko biblija, al meni radi posao perfekt, nepada mi napamet da ulazem vise u tu operaciju za dva puta godisnje sto ga zakacim.
 
Da, ja sam imao novijeg, bilo je to u uputi, sad imam novog Raucha i ponovo to piše, nagib rasipača nad golom zemljom i nad usjevima dok se baca.
 
Kod mene kolega ne pise tako.Kod mene u uputstvu stoji da je visina 80 cm od zemlje za sve vrste djubriva a lopatice su te koje se steluju za svako djubrivo drugacije.Usmerivaci na kraju lopatica se dizu ako se radi kasnije djubrenje kada je usev vislji
 
20210222_162209.jpg

Danas sam probao rasipac
Ide to dobro podesavanje iz aplikacije je tačno + - odstupanje ok
 
Danas ga isterao iz supe, hmmm pise da je vosina diskova 80cm nazad i.a nalepnicu ali nije mi jasno kako se ovo montira jer rupe sa ovog pocincanog flaha ne odgovaraju rupama na crnom teleskopskom nosacu.
Taj flah odvrnes i onda zavrnes razvodnik na nosac.
b381c1c5bd114c793d201780d1e0012c.jpg
 
Danas ga isterao iz supe, hmmm pise da je vosina diskova 80cm nazad i.a nalepnicu ali nije mi jasno kako se ovo montira jer rupe sa ovog pocincanog flaha ne odgovaraju rupama na crnom teleskopskom nosacu.
Pa izbusi nove i zavrasio si posao,ako ima mesta naravno

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh