Rasipači mineralnog đubriva

Pitam iz jednog razloga,uzeo sam dondera sa lopaticama 10-16,psenicu sam posejao sa stalnim tragovima na 15m,i evo primer jedan,setvu sam poceo s desna na levo,i sad posto svaka njiva je na svoj nacin siroka pred kraj recimo zadnji prohod stalnog traga nemoze da dobaci do komsije i onda sam do komsije s leve strane pustio sejacicu 3m sa stalnim tragom,posto planiram da bacam djubrivo po tragu dal ce kada budem isao po tom tragu do komsije s leve strane a pri tom zatvorim levi disk da baca dal ce desni disk baciti dovoljno djubriva od polovine traktora 1,5m u levo do komsije i da pri tom bude jednaka kolicina djubriva bacena do medje,neki kazu da nemoze i da moram terati levi tocak bas po samoj medji,kakva su iskustva drugih???
Ako bacas po mirnom vremenu hoce, po vetru zna da bude problema.

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja isto tako ostavim zadnji prohod stalni, ako tako mora, i nema tu problema kad se zatvori jedna strana. Dovoljno on preklopi da pokrije i taj metar iza traktora. Napominjem da je masina 3 m, a stalni trag 15 m.
 
Meni se to ne svidja bez nekog limitera.... nikad ne znas koliko vise ili manje baca sa te strane koja je "zatvorena". Msm da je bolje terati kontra ako se nema limiter, tjs kao kad se zapocinje njiva ako se razumemo.
 
Svaka cast ko na 15ak metara zahvata bez navihacije izvuce tih 0.5m.
Jedne godine krenem od jednog komsije,druge od drugog i nema tu nekih odstupanja.
 
Pa uvek ima do komsije neki da kazemo beleg,razor,breg ili u krajnjem slucaju drugacija priprema zemljista dovoljno da uocis dokle je granica.
 
Ja tu kincentraciju nemam da ideakno drzim npr 7m do komsije od sredine traktora. Jedino da se prati red stari od soje,kukurUza...na repistu,strnjici i de je uradjen jedan prohod spremacem jako tesko.
 
Ni bilo nikakvih problema s njim s obzirom da je već više sezona kod vas?
Mi smo proljetos uzeli CL 2300 geospread, za sada top stroj.


Oni ga imaju tri godine i nisu imali nikakvih problema, prije su ga nosili s malim Fendtom 510 i tamo je originalna upravljačka jedinica a zadnje dvije godine rade s 516 i na njemu koriste LCD od Fendta

03.jpg


59345411-2096367647065306-4500392029829726208-o.jpg


59347674-2096367807065290-6419068291637051392-o.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Baš zanimljivo kako su odrađeni reduktori od ovih malih rasipača. I zupčanici i ležajevi zavareni, umesto semeringa o-ring gumica. A zazor između zupčanika se šteluje zicom.

 
Nazad
Vrh