Rasipači mineralnog đubriva

Da li bi imt 539 mogao goniti ovaj rasipac pun vestackog djubriva.
 
Filipe koliko je težak? Imam utisak da je dosta i sam težak, a pun mislim da je ne može 539 da nosi. Ako ga samo na njivi puniš, onda je i moguće.
 
Radim na 1200 obrtaja
ef6c8756287f79f4d83e23c534c89662.jpg
de5865b2ebe657ce897b3ab2bfad5c0b.jpg


Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Sa 539,to je negde oko 450 obrtaja kardana

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
@Lord....kako baca do levog tocka kad radi desni disk ako si na sredini stavio prepreku (tvoj limiter).....
jel djubrivo prodje ispod tog leksana ili........?
Zato sto djubrivo dobija izbacaj sa lopatica pod uglom, tako da bez obzira sto je limiter na sredini ipak deo djubriva koje je ranije izaslo sa lopatice leti kazem otprilike do levog tocka, sto omogucava da prvi prohod odradim do komsije i da nemam nebaceni deo iz sebe. Da nema limitera djubrivo bi prelazilo i na komsijine njive. Ovako ostaje sve u mojoj njivi. I nema onog momenta da je deo do komšije slabije podjubreno.

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Udonjem delu nema nikakve razlike,razlika je samo u kosu i u tom zastitnom limu,koji sam ja pokusao da prepravim al bezuspesno
 
Malo da vam poremetim temu .
Nekada je nosio 3t a posle jednog ozbiljnog remonta pre par godina, peskarenja i sredjivanja mu je malo smanjena zapremina na 2500kg. Vuče ga sve što imam, i Rajka 65 i Rus i Case. Sažvaće i ispljune na 13-14m širine radnog zahvata sva moguća djubriva na našem tržištu, i rastresita i skamenjena i peletirana. Razmišljao sam dosta o zameni medjutim došao sam do zaključka da ću se do daljnjeg služiti i družiti sa njim.
bed259d8a23cdccf1ee6326ebccb8491.jpg
4ceb943019e2c968fc2ec803eccfba30.jpg


Prva, druga, kuplung treća, ruski ti je menjač sila...

Odličan, mana ne zove se donder.
 
Zato sto djubrivo dobija izbacaj sa lopatica pod uglom, tako da bez obzira sto je limiter na sredini ipak deo djubriva koje je ranije izaslo sa lopatice leti kazem otprilike do levog tocka, sto omogucava da prvi prohod odradim do komsije i da nemam nebaceni deo iz sebe. Da nema limitera djubrivo bi prelazilo i na komsijine njive. Ovako ostaje sve u mojoj njivi. I nema onog momenta da je deo do komšije slabije podjubreno.

Sent from my S60 using Tapatalk

Pitam iz jednog razloga,uzeo sam dondera sa lopaticama 10-16,psenicu sam posejao sa stalnim tragovima na 15m,i evo primer jedan,setvu sam poceo s desna na levo,i sad posto svaka njiva je na svoj nacin siroka pred kraj recimo zadnji prohod stalnog traga nemoze da dobaci do komsije i onda sam do komsije s leve strane pustio sejacicu 3m sa stalnim tragom,posto planiram da bacam djubrivo po tragu dal ce kada budem isao po tom tragu do komsije s leve strane a pri tom zatvorim levi disk da baca dal ce desni disk baciti dovoljno djubriva od polovine traktora 1,5m u levo do komsije i da pri tom bude jednaka kolicina djubriva bacena do medje,neki kazu da nemoze i da moram terati levi tocak bas po samoj medji,kakva su iskustva drugih???
 
Danger bacam tako kao sto si pitao i nisam primetio da mi psnica bude zuta do komsije jer koliko prativ baci i kod komsije 1- 1,5 metara
 
Nazad
Vrh