Rasipači mineralnog đubriva

border1_599bc05714333.jpg
 
Ja sam uzeo karetu 1000 l prosle godine ,800 kg ureje staje u rasipac nosi bez problema ,npk sam tovario 800 pa 900 pa 1000 pa 1200 i jos nabacao koji dzak odgore ,odneo do njive bez problema i razbacio jedino sto se arma malo ljulja i **greška zvaće gaće od straha da nesto ne krne na traktoru ,rasipac posle bacanja obavezno pranje i prskanje wd sprejom svih sarafa itd . Za sad zadovoljan
 
Kolege jel koristi neko Amazone za-f rasipace(one starije osmougaone) i kakva su iskustva?Trenutno koristim ormaric ali bih ga zamenio nekim koji lepse razbacuje a da opet moze 539 da ga nosi
 
@Lord....kako baca do levog tocka kad radi desni disk ako si na sredini stavio prepreku (tvoj limiter).....
jel djubrivo prodje ispod tog leksana ili........?
 
Tomislav n dobri su. Ostaje pitanje koji želis kupiti, 600 l je sasvim ok za 539, normalno ne puniti do kraja. Ako je u ok stanju treba da budeš zadovoljan, razbaci veštak u širini 12 do 14 m.
 
Aco hvala na informaciji,pretpostavio sam da su ok, odgovarao bi od 600l posto mislim da nema od 500l vec 400 pa 600.Ovaj sadasnji ce na oglase
 
Tu je težina samog rasipaca najmanje bitna. Mislim da je i 400 i 600 litara skoro identične težine, a i 800 litara. Osnova je ista, koš malo dublji, a to je lom koji najmanje ima težine. Bar kod ovih koje ti merkaš. Ja sam kupio f 800 a trebao je biti 600. Nema on neku veliku težinu prazan, punih koliko može. Oni noviji, sa prohromskim tanjirima du osetno i teži i skuplji. Radim sa štoretom i nosi oko 450 kg veštaka, to deluje smešno ali traktor ne treba više optereciviti. Jesenas sam prvi put zakačio za veći traktor i punio i 1100 kg npk. Milina, ne vučem prikolicu, hidrootvaranje ima, ne izlaziš iz traktora.
 
Malo da vam poremetim temu .
Nekada je nosio 3t a posle jednog ozbiljnog remonta pre par godina, peskarenja i sredjivanja mu je malo smanjena zapremina na 2500kg. Vuče ga sve što imam, i Rajka 65 i Rus i Case. Sažvaće i ispljune na 13-14m širine radnog zahvata sva moguća djubriva na našem tržištu, i rastresita i skamenjena i peletirana. Razmišljao sam dosta o zameni medjutim došao sam do zaključka da ću se do daljnjeg služiti i družiti sa njim.
bed259d8a23cdccf1ee6326ebccb8491.jpg
4ceb943019e2c968fc2ec803eccfba30.jpg


Prva, druga, kuplung treća, ruski ti je menjač sila...
 
Nazad
Vrh