Rasipači mineralnog đubriva

DONDERI gde ste,ovi ko kad znaju da hocu nesto da kupim pa me zovu usluzno da im orem

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Javili mi se za Vicona,pocetna cena od 4000e zavisi od dodatne opreme,litraza ne menja cenu toliko.znaci od 4000e pa navise idu

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
To se sa povraćajem isplati uzeti. Ja planiram dogodine ako bude povraćaja da uzmem Kubotin rasipač od 1550 litara, to je u osnovi Kvernelad/Vicon rasipač...
 
Mi smo uzeli Donder-a 1500 PRO i sa povraćajem je izašao oko 1500e. Mislim da toliko verovatno vredi i da će izdržati 5 godina, pa ga se onda rešavati.. A za dalje nešto ozbiljnije verovatno.
 
Ja sam planirao isto dondera da uzmem i na kraju uzeo od rodjaka rauch 900l za 1200e kroz vrsidbu da mu platim.10g je star oko 30 t je bacao vestaka godisnje.Dal sam se zajebao videcemo narednih godina.Ovo sto sam bacao jesenas znaci u kilu baca
 
Svaki baca u kilu kad se namesti. Meni je najveci problem to sto granulacija vestakak toliko varira da za to nema odgovarajuce tablice. Naprosto rasipac se mora malo poznavati, to jest imati malo prakse i onda to ide.
Ima varijanta ovih novih rasipaca koji imaju integrisanu vagu pa je onda to full automatika, ali postavlja se pitanje da li je to uopste potrebno ako se neprimenjuje "precizna" poljoprivreda.
Inace kod mene Donder odradio prvu godinu bez greske i sve za sad stoji savrseno.
 
Ko radi veće površine, itekako je isplativa vaga koja je povezana sa navigacijom. Uključuje kad treba prilikom ulaska i izlaska iz parcele, gasi sekcije da ne dolazi do preklopa itd, tako da se tu mnogo uštedi. I što je najbitnije, kojom god brzinom da ideš, baca istu količinu, i nema jebade oko izlaska iz traktora i podešavanja svaki čas. Ali svako drugačije razmišlja.
 
[mention]Druškan [/mention] koji ti je vrag?! Kakve jebade, kakva podesavanja svaki cas?!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa koliko znam, mehaničko podešavanje rasipača zahteva, da prilikom svake promene brzine ili zahvata moras izaci iz kabine da ga prestelujes, osim ako je to kod dondera rešivo iz kabine?
 
Ja na segu, salu posalicu, ti se odmah uozbiljio! Pa ne menjas zahvat, kolicinu, i brzinu svakih pet minuta...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja na segu, salu posalicu, ti se odmah uozbiljio! Pa ne menjas zahvat, kolicinu, i brzinu svakih pet minuta...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pa neko menja zahvat od parcele do parcele, količinu djubriva od stanja useva, a brzinu od stanja terena na parceli, a rasipači sa vagom imaju te mogućnosti da sve menjas u pokretu. Ja samo govorim koje su prednosti za one koji rade veću količinu, pa tu dolazi do uštede vremena gde se učinak povećava. Koji god tip djubriva da sipas, on će bacati isto. Dešava se da npr 2 kamiona donesu različitu granulacija djubriva, pa ovaj običan rasipač baca manje ili više od zadate. E o tim jebadama pričam. A ko radi veće površine, takav rasipač se itekako isplati.
 
Željko, svaka ti dala, samo da nije pozitivna.:haha:
Setim se kako smo pokojni otac i ja ručno razbacivali.On iz bele torbe razbacuje a ja nosim amperima po njivi do njega.Razbacamo na 2 ha žita ureu ukupno 400-500 kila i onda dva dana bolujemo.
 
Radio sam ručno kao dete, moj pokojni otac nije voleo da pšenicu gazi u drugoj prihranu. Jednom išao da pomognem ruku izanjavio na džak kako sam bacao, pa veštak izgrizao ranu, i dan danas imam prilično veliki ožiljak. Ručno bacam samo na travu i voćke na njivu samo sa rasipačem. Milina je sa ovim većim, ali za nuždu i mali rasipač završi posao.
 
Kakav je ovaj solmax steel rasipac vidim izaslo na face-u prekriveni donder izbacio agrostandard plus jel zna neko vise kakav je ?

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh