Rasipači mineralnog đubriva

Kupili smo Donder-a PRO u januaru 2019-te.
Bacio je oko 50-60T đubreta.
Pran je i lickan sa toplom vodom posle svakog bacanja veštaka. Već je na 3 - 4 mesta otpala farba oko 5cm u KRUG ( NAPRAVLJEN je nov od lima koji je na tim mestima već bio načet i zarđan, da ne kažem baš Truo lim ).... A bar na 20 mesta je počela da probija rđa u tačkicama u dužinama po 10-20cm, za par godina će biti havarija to gledati. Ukratko kvalitet farbe je zaista SMEĆE.
 
Kvalitet farbe možda i nije toliko loš koliko priprema materijala, izostanak osnovne boje (bavio sam se malo i auto lakirerstvom pa znam) i još jedna dosta bitna stavka, ne stignu ni da se osuše pošteno a već ih umotaju najlon i pošalju. To može da se vidi po ćoškovima na povišenju koša i još nekim mestima.
Tekostar, crveni rasipač, ima jedan u selu i stvarno je dobar. Osim samih šaraf ništa nije korodir'o (koliko ja znam).
Mi (ćale i ja, i stric je sebi uzeo jednog) smo čini mi se prvi u selu koji su smo kupili zeleni rasipač (valjda Donder) 2016-te godine. Onaj Tekostar ne računam on je stigao koju godinu pre. A posle nas je stiglo još jedno 5,6 možda i 10 koje kakvih varijanti Dondera, vučeni, pro, obični, u razmaku od par godina, i nijedan Tekostar. Pratiću ih (neke mogu jer se dobro poznajem sa vlasnicima) da li će istim intezitetom da ih hvata rđa i da li je do održavanja problem ili je ipak kvalitet rada lošiji od onog vremena kada su ih nazivali Tekostar.
Slažem se sa Mirkonijem da im je kvalitet rasipanja dobar, tj radi kao Amazone a to je i meni bio cilj kada sam gledao koji rasipač da kupim.
One Bodrum Farm i sl., ne bih komentarisao. Pisano je u temi o njima dovoljno.
 
Ja znam jedan Amazone ZA-M 1200 koji nije sjajan sa farbom.
Osnova celog farbanja je priprema, tako da verovatno zavisi kako je koji Donder pripremljen.
 
Mene nagovorise za Donder,moracu nekako da se zberem za njega

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Kedva sam resio bilo koji od 1000l, prvo onaj najkfeftiniji od 1000e, pa srednja cena oko 1650e je bio HMS od cca 1200l, onda ajde idem na Dondera oko 2200e, sad vidim ne bi bilo lose da sam dodao za PRO. Ali umesto te dodatne opreme ka cu da parkiram Ormarica da caseka koju godinu ako sasija prezivi u supi do tad. 😃
 
Kedva sam resio bilo koji od 1000l, prvo onaj najkfeftiniji od 1000e, pa srednja cena oko 1650e je bio HMS od cca 1200l, onda ajde idem na Dondera oko 2200e, sad vidim ne bi bilo lose da sam dodao za PRO. Ali umesto te dodatne opreme ka cu da parkiram Ormarica da caseka koju godinu ako sasija prezivi u supi do tad.
Tako i ja,ajde ovaj jeftiniji pa posle ovaj malo skuplji i pricam mojima a majka kaze i koji najbolji ja kazem Donder ona ce pa sta se razmisljas onda kad resis uzmi njega tek cale pa sigurno sta se tu neckas

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Tako sam se i ja nećkao,sad sam konačno prelomio i čekam sledeću godinu.Jbg imam Vicona lulaša od 400-500kg,ali sam rešio da pređem na džambo vreće i da ne vučem više džakove na njivu.
 
Ja sam sa njim prezadovoljan.Prošle godine zamenjeno dno i plastični potrošni delovi, ubačeno sve originalno, miran narednih 20 godina, mada možda i ja odlučim d'uzmem neki veeliki nošeni, ima komšija a ja da nemam. 😂
 
Kedva sam resio bilo koji od 1000l, prvo onaj najkfeftiniji od 1000e, pa srednja cena oko 1650e je bio HMS od cca 1200l, onda ajde idem na Dondera oko 2200e, sad vidim ne bi bilo lose da sam dodao za PRO.
Pogrešnom logikom si išao.... Trebao si gledati najskuplje rasipače, pa onda skupe, pa srednje e onda bi ti čak i Donder pro + bio jeftin! Kupio bi ga odmah bez razmišljanja! 🤣
 
Nazad
Vrh