Rasipači mineralnog đubriva

I onda prebacuje druškane. Ima Amazone limiter i za to mesto.
I još jedna stvar. Šta ćemo kad uđe u stalne tragove?
 
Zato sam i napisao da je poželjan limiter. Mislio sam ukoliko se u proleće prva prihrana radi od granice, tada prebacuje do komšije ali u jako maloj meri i bez limitera (kad radi samo levi disk) u odnosu na bacanje do granice sa oba diska bez limitera. A druga se radi po tragovima, i tada bacas koliko ti je po volji kod komšija
 
Kod nas jedan greškom bacio svo đubrivo na komšijinu njivu.Kad je otišao kod njega da mu kaže i da ga pita da mu bar da za đubrivo ovaj mu kaže:Šta da ti radim,ako hoćeš pokupi ga s njive. :haha:
 
I sa stalnim tragovima moze bez limitera, samo se stalni trag ostavi do komsije. Kad se zatvori jedna strana oped odredjena kolicina predje i kod komsije, ali ako nisi bar metar prebacio kod komsije onda to nije dobro po tvoje krajnje redove.
 
Da, može i tako. Ali zašto povećavati broj stalnih tragova u njivi?
Bolje je posejati onako kako se seje a u stalni trag kad se uđe, jednoj strani smanjiti radni zahvat. Isto neće biti dobro raspodeljen veštak po površini kao i sa jednom stranom potpuno zatvorenom, ali bar ne povećavaš broj stalnih tragova. Bilo kako bilo, najbolje je imati limiter jer ponekad ti je komšija put, šuma, kanal a oni neće vratiti prebačeno.... Niti je dobro pofajtati veštak u vodu.
Kupiš limiter, podesiš, spustiš gde treba i vozi Miško, po meni najbolje je tako. I da sam znao što sad znam, kupio bih ga....
 
Kod nas jedan greškom bacio svo đubrivo na komšijinu njivu.Kad je otišao kod njega da mu kaže i da ga pita da mu bar da za đubrivo ovaj mu kaže:Šta da ti radim,ako hoćeš pokupi ga s njive. :haha:
Ja sam bacio na komsijinu njivu vestak. Primetio sam pred kraj razbacivanja kad sam video da mi je ostalo dosta vestaka u rasipacu. Otisao sam kod njega kuci da ga obavestim. Kaze mi, dodji prekosutra, dobices vestak. Ispao je covek, ljudina na kraju.
 
Bilo bole ja sam i spremio i bacio veštak i posejao komšijinu njivu
Jbg uzeli neku arendu matori uzorao u jesen nisam se snašao u proleće
Ništa mi nije priznao

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Meni su jedne godine spremili, posejali i na kraju ovršili. 😂 Naplatili smo sve a nisu nikada više ponovili grešku.
 
Mi spremili za arpadzik i otišli da sejemo a ono posejan krompir. To je komšija, tj zet koji nije znao koja je tačno parcela. Mi smo posejali na njegovo.
 
Dok sam brao kukuruz privatno odvede me čovek u tudju njivu i čudi se loš mu prinos, za 2 dana berem njivu pored i komšija se čudi dobar prinos
Prvi ima 2kj na njivi bilo 28 redova
Drugi ima 1,5kj i 38 redova na njivi
Još ga ja pitam šta me farba za površinu kad sam prekjuče brao pored
Ono izbrkali njive

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Dok sam placao setvu, covek poseje i moje i komsijino. Jos kaze, kako si uzeo knap seme, za malo da ne bude za celu njivu. A trebalo je da ostane semena skoro za jos jutro. Na kraju sezone mi je taj komsija platio seme.
 
Drugar danas kupio Dondera (polovnog) diskovi 18-24m ali nema skala na diskovima za podesavanje lopatica rasipac je 2015 godiste,pa sad ne zna kako da podesava lopatice...
 
20201229_125222.jpg
 
Nazad
Vrh