Rasipači mineralnog đubriva

Jel' se ono na disku rasipaca sa 4 lopatice svaka druga pomjeri za jednu rupu naprijed u smjeru okretanja, da bi ravnomjernije rasipao vjestak?
 
Juče doneli ponovu
IMG_1647.jpg
[/URL] [/IMG]

Rasipač se pokazao veoma dobro dosta je precizan i ravnomerno razbacuje na oba strane. Ko se dvoumi između ovo ili polovnog ja mu preporučujem neće pogrešiti. Samo rusu nije bilo sve jedno kad se sipa oko 650-700kg hoće malo da podiže prednji kraj traktora po mojoj proceni stane oko 1300kg ureje.
 
Ljudi imam Amazone Ze400. Nekako mi malo baca u sirinu. Ovi iz male privrede sa jednim diskom bacaju vise nego moj Amazone.
Da li nekako mogu da ubrzam rasipac ili da produzim lopatice?
Hteo da kupim veci, ali su jako losi, pa sam mislio svoj da povisim, da bude 600l i stavim hidro otvaranje zatvaranje...
 
Takvi su i nasi. Ali mi se cini da su kod nas sve 4 lopatice krace. Gde samo njih napraviti ili naruciti.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Termometal u Adi ima inox lopatice za Slovenacki tornado ako se ne varam cena nekih 300-500 din za komad, imas i levi i desni , ako moze da posluzi vredi jednu probu!

- - - - - - - - - -



Da li si mogao na ovaj reduktor da stavis one MX diskove koji si kupio od Dragan 82?
 
Mislis u zadnju, kontra od smjera rotiranja lopatica? Jesi li siguran.
Kolege, jel treba u smeru pomeriti svaku drugu lopaticu ili kontra,? jer ja sam listao unazad i nasao da je pisano, da treba za jedna rupa u smeru pomeriti. Malo sam u nedoumici, dali u smeru ili kontra i za koliko rupa?
 
Prelistaj pise u predhodnim postovima! Poz....
Bas se o tome i radi jer sam citao i proslogodisnje postove i ima kontradiktornih pisanja. A ti druze mogao si napisati kako treba ako znas, a ne upucivati da citam zadnje postove, kad sam napisao da sam citao, cak i one od prosle godine, i ima kontradiktornih pisanja.hvala :ppozdrav:
 
Ovaj 'skupi' radipac od 200eura sa jednim diskom imam i ja.Svaku drugu lopaticu sam pomerio za jednu rupu unapred.One druge su ostale na srednjoj rupi.Na taj nacin baca dosta podjednako ali ne bas kao ovi sa dva diska.
 
Kristal imam stari rasipač sa jednim diskom i posle postova na ovom forumu sam prebacio da jedna lopatica stoji u sredini a sledeća korak napred u smeru bacanja. Sasvim solidno je podjednako bacao levo i desno. Sada sam disk malo očistio o rdje i prefarbao i pomerio na krajnu rupu unapred (dve rupe od sredine), a ove na sredini ostale iste. Čim prehranim pšenicu javljam utiske.
 
Jel' se ono na disku rasipaca sa 4 lopatice svaka druga pomjeri za jednu rupu naprijed u smjeru okretanja, da bi ravnomjernije rasipao vjestak?
Moj je sa 4 lopatice, probaosam i opet vratio u srednje rupe...
možda to funkcioniše na rasipačima sa 6 lopatica ali na ovom sigurno ne
Kad ga otvorim na oko 3 baca jednako tako da ga više regulišem brzinom i obrtajima nego ručicom
 
Orginalni disk je imao 4.lopatice ali je vreme tj rdja učinila svoje pa sam kupio drugi koji ima 6 lopatica. Bolje je bilo kada sam pomerio po jednu lopaticu u napred za jednu rupu nego sve u sredinu.
 
Montoya disk sa 4 lopatice je zardjao i propao sa nameštenim lopaticama u sredini. I novi sa 6 je prvo radio sve u sredini, pa posle iskustva drugih sa foruma sa prebacio svaku drugu lopaticu unapred.
 
Nazad
Vrh