Rasipači mineralnog đubriva

Stane sigurno 800kg.
U moj mali amazoncic od 600l (koji je nadogradjen nekih 20cm u naj sirem delu) stane 600kg Uree, ova 2 dzacica pride ne racunaju se :osmeh:
attachment.php


- - - - - - - - - -

Da, hteo sam pitati, jel ima negde da se pogleda nivo ulja u ovom amazone kucistu?
Koliko baca u širinu?
 
Taman mi lepo pokrije 1kj na pravu duz, tj. 15m sirine

- - - - - - - - - -

Za koliko para moze da se kupi takav amazoncic, naravno polovan, i da je u pristojnom stanju?
Kad sam tragao za rasipacem cene se kretale od 1e/L i malo jace, mene je ovaj privukao sto je prosiren za nekih 200L a racunao mi litrazu koja je pisala na njemu tj.600L, I ima hidraulicno otcvaranje. Naravno prvo kuciste da nema lufta , kad pomeris jedan rotor da se istog trenutka i drugi pomeri.
 
Nisam ga primetio, do duse nisam ni zavirivo detaljno! Koliko staje litara u takvo kuciste, ako terba da se dolije pre bi zamenu komplet ulje da ne mesam, ko za sta je unutra.
 
Na Amazone rasipacima tipa ZA-F i ZA-X nema nikakvog stakla za proveru nivoa vec saraf na zadnjem delu. Inace u taj menjac ide tacno 1,6 l SAE 80W-90 ulja.
To je prohrom tako da necu farbati jer ni na novim to nije ofarbano.

- - - - - - - - - -

Svi sarafi i matice su A2 inox i svaka podloska, platna je isto inox (prohrom), cak sam i osovine prilikom remonta menjaca zamenio za prohromske i sve ostalo sto ide na njih. Gotovo svaki detalj je veran originalu i jos bolji jer recimo na osriginal ne idu svuda prohromski delovi sto se pokazalo kao lose (po mom misljenju).
 
Steve, kod mene su bili namontirani diskovi od ZSB , fiksni na 15 m tj. 15 m je bacao ureu, 17 AN , Amosulfan 18 i npk i do 20 m . Lopatice se pomeraju po disku, i pomeraju se produzeci lopatica po potrebi , u zavisnosti od djubriva i potrebnog zahvata. Ko god ima KUHN ili RAUCH rasipac preporucujem android aplikaciju za mobilni telefon KUHN spreadset gde sa unosom parametara djubrenja za svaki model se dobija polozaj lopatica i broj otvora na zasunu.

Ajde slikaj te stare diskove, da vidim nesto.
 
Na Amazone rasipacima tipa ZA-F i ZA-X nema nikakvog stakla za proveru nivoa vec saraf na zadnjem delu. Inace u taj menjac ide tacno 1,6 l SAE 80W-90 ulja.
To je prohrom tako da necu farbati jer ni na novim to nije ofarbano.

- - - - - - - - - -

Svi sarafi i matice su A2 inox i svaka podloska, platna je isto inox (prohrom), cak sam i osovine prilikom remonta menjaca zamenio za prohromske i sve ostalo sto ide na njih. Gotovo svaki detalj je veran originalu i jos bolji jer recimo na osriginal ne idu svuda prohromski delovi sto se pokazalo kao lose (po mom misljenju).

Moj je za f i ima staklo za proveru nivoa ulja.
 
Da li ovi strani rasipaci imaju dva creva za hidruliku ili jedno?
Da li treba dvosmerna hidrulika ili imaju oprugu koja vraca, pa onda moze jedno crevo?
 
Da li ovi strani rasipaci imaju dva creva za hidruliku ili jedno?
Da li treba dvosmerna hidrulika ili imaju oprugu koja vraca, pa onda moze jedno crevo?
Uglavnom imaju dva creva oni koji imaju dva diska.Netreba dvosmerna hidraulika.Kod mene ima dva creva koja se spajaju na jedan prikljucak sa t-racvom na svakom crevu ima ventil kojim se moze zatvoriti bilo koja strana

- - - - - - - - - -

Paorpaor staklo stoji odpozadi de se kaci prikolica.Sliku nemam ako se setim sutra slikam
 
Jel ima neko od clanova Rauch ove nove rasipace?nesto gledam da uzmem ili rauch ili turski donder...koji preporucujete ?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Bez razmisljanja Rauch, pod uslovom da nadjes u dobrom stanju.Mi smo cvrsto odlucili da kupimo Turcina, ali ipak da pogledamo i polovne zapadnjake.Nov Turcin, zazor u zupcanika prilican ,polovan Rauch, bez zazora, sa kompletnom opremom,skuplji 200 evra. Odluka Polovan Rauch.
 
Nazad
Vrh