Rasipači mineralnog đubriva

Sad sam merio napolje! Promer discova je fi 330mm a razmak izmedju dve osovine je 360 mm. Neznam dali moze da stane disc novijeg tipa, jer izmedju je razlika samo 30mm gde je pakticno i osovina za mesac...

Svaka sugestija je dobrodosla!

- - - - - - - - - -

Slika sa neta...
3248-Rauch_ZSA_600_Duengerstreuer-1290442-4.jpg
 
Paorpaor Trebao si jos jedan klip za drugu stranu pa bi onda bio kao orginal:ppozdrav:.
Jel imas mesace unutra posto nevidim na slikama?

Ima i varijanta sa dva cilindra da bi mogao svaku stranu posebno da otvaras, ali to meni ne treba. Nece mu nista faliti ako malo vise preklopi. Moglo se i to napraviti, ali zaista mislim da nema svrhe za tako sta. Uglavnom su svi sa jednim cilindrom sto je u vecini slucajeva sasvim dovoljno jer ovo nije rasturivac velikog zahvata od recimo 36 m. Ovaj ureu maximalno baca 15 m, dok ostala djubriva idu do 18 m, a meni je to sasvim dovoljno posto mi je prskalica od 15 m.
Danas je dobio i skalu, original, i to je to za sad. Mozda jos uradim mrezu u kosu da ne upadaju krupni komadi vestaka, ali otom potom.
Sto se tice mesaca oni su tu, ali nisu montirani.

rmut82.jpg
[/IMG]

I malo smo probali da vidimo kako o sve funkcionise.

28vqfpt.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

Farba je RAL 6010, a otvaranje i zatvaranje se obavlja iz traktora. To na kraju creva je ventil koji sluzi da kad se skopcava sa traktorom rastereti prikljucak.
 
Tako sam i ja resio zatvaranje i nadogradio jos pola metra i stavio stancovanu zicu na ram,da stanu dva coveka i ako treba da izlupaju nogama ako zaluta neki grumen.
 
Danas sam zvao neku firmu YU-DNI iz novog sada i rekli su mi cenu za tanjire sa lopaticama S2 i cena je 241 e za Inox tanjire,a 377 za neke karbamidne to su kao ojacani,e sad dali neko zna sta je bolje kupiti??
 
Ako se kaze da je zahvat 15 metara, da li to znaci da rasipač baca na jednu stranu 15 metara (baca do prethodnog traga, uz potpuno preklapanje)?
 
Ukupno na obe strane baca 15 m.
Uglavnom je urea ogranicavajuci faktor. Njena specificna tezina je ubedljivo najmanja, negde oko 0,7 kg u 1 l, dok je recimo npk preko 1.
 
Sipaj samo 90ku, ili jos bolje 80w-90. Moze dosta siroko, to je sigurno, ali za tacno ces morati da probas.
 
Kupio sam ga za 400e,verujte da nema nigde lufta u diskovima,lik od koga sam ga kupio ga je ofarbao ali znam kako je izgledao i pre farbe on nije ni znao sta ima u dvoristu,ne znam koja je marka jer nema plocice a cini mi se da sam pre farbanje onako usput video narandzaste iskrzane nalepnice tako da mislim da je Amazon.Sad ce uskoro proba pa cemo videti,mislim da stane oko 800kg moje neko šacovanje.
 
Stane sigurno 800kg.
U moj mali amazoncic od 600l (koji je nadogradjen nekih 20cm u naj sirem delu) stane 600kg Uree, ova 2 dzacica pride ne racunaju se :osmeh:
attachment.php


- - - - - - - - - -

Da, hteo sam pitati, jel ima negde da se pogleda nivo ulja u ovom amazone kucistu?
 
Poslednja izmena:
Tezina djubriva u jednoj Litri Urea 0,75 - 0,8 kg , AN od 0,89 do 1,05 kg zavisi od proizvodjaca, Sufammo TImak 1 kg , Amosulfan 1kg , MAP 1kg , Linz 15-ka 1,1 kg, Yara MIla 1.05 itd......
 
Nazad
Vrh