Rasipači mineralnog đubriva

Sa ovim čudom ja radim. Verovatno je stariji od mene ali još uvek prva farba. Radi prilično dobro za te godine i lepo baca, naguram nekako 300 kg ureje u njega. Ipak je vogel oriđinale

2itpmhk.jpg
 
Ja imam isto ovakav, nisam znao da je Vogel mislio sam da je neki slovenacki. Ali moj dosta vise baca u levu stranu, kako god da nastelujem.
Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
Odlicna masina. Kod nas je radila do pre 2 godine kada sam presao na sistem sa lulom. Jako je kvalitetan i koliko se secam sem ulja u reduktoru nista nismo ni menjali na njemu za 30 godina.

@pocerina
Slovenacki je kopija. Kod nas su oni crvene boje i nisu tog kvaliteta kao Vogel. I meni je bacao uvek vise u jednu stranu jer otvori za gornji i donji disk nisu mu jednaki. Mogao sam da ga ustelujem ali samo na oredjenu kolicinu vestaka, pri promeni otvora ponovo sam morao podesavati. Ni to nije problem bio, vec cinjenica da najvise je bacao u tragu traktora, a kako ides levo i desno manje.
 
Mislim da se razlikuje ram od tog slovenačkog tg402 i taj slovenački ima dve ručice a ovaj ima samo jednu za štelovanje i za levo- desno. Ja se već par godina rešavam da mu uradim nadogradnju neku prostu ali nikako ne stignem a i nemam mnogo pa mogu da gustiram polako
 
Moj je isto slovenački tg402 i fabrički je plave boje ali moj ima jednu ručku za podešavanje i za levo-desno. Ja sam mom sam pravio nadogradnju kako je i na fabričkoma,a ram se razlikuje po tome što vogel ima okrugle cevi za ram a moj je od kutija i vinkli. Kod mene je od 2010,ove godine sam sa njim bacio oko 140kj i nisam imao nekih većih zamerki radi posao.

DSC_0067.jpg
 
Poslednja izmena:
Odlicna masina. Kod nas je radila do pre 2 godine kada sam presao na sistem sa lulom. Jako je kvalitetan i koliko se secam sem ulja u reduktoru nista nismo ni menjali na njemu za 30 godina.

@pocerina
Slovenacki je kopija. Kod nas su oni crvene boje i nisu tog kvaliteta kao Vogel. I meni je bacao uvek vise u jednu stranu jer otvori za gornji i donji disk nisu mu jednaki. Mogao sam da ga ustelujem ali samo na oredjenu kolicinu vestaka, pri promeni otvora ponovo sam morao podesavati. Ni to nije problem bio, vec cinjenica da najvise je bacao u tragu traktora, a kako ides levo i desno manje.
Crvene boje su rasipači iz Bele Crkve(neznam naziv fabrike) koristim ga i dosta ravnomerno baca veštak a plave boje su slovenački.
 
Iz Bele Crkve je "Zarko Zlatar", ima i elevatora, spremaca, drljaca, itd... Mi smo isto imali njega i bio je jako dobar.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Moj je identican kao Pesutov, plave boje, ram od okruglih cevi, jedna rucka za stelovanje. Znaci da bi i kod mene trebalo da je Vogel.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
Trebalo bi da ima i plocicu napred tamo gde se topling kaci sa desne strane. Isto pise vogel noot i brojevi serijski i model. Ako je nema onda bar rupe od nitni. Ovome je jednom remontovan reduktor i sad samo proveravam ulje ali ne trosi nigde i ne dolivam samo proveravam
 
Ja imam 1801 i zadovoljan sam bacam ureju 22-24metra lagano,tu mozes samo da pogresis ako kupis truo ovako ne bi trebalo da ima greske ako nema lufta.
 
Ja imam 1501 podesio na 12m.Lako se i precizno podesi kolicina djubriva. Nosim ga sa mtz 82 i 892. Nabaviti uvek dobar toplink za kacenje jer sa.slabim moze da iscupa navoje.Razbacujem na 12m zbog prskalice.Mslim da cu nadograditi do 1800l.

Nada poslednja umire.
 
Danas sam prihranjivao psenicu sa ORmaric rasipacem od 500 litara. Evo kako izgleda kada je u njemu 275kg uree tj toliko moze da stane a onda nabacite jos par dzakova po potrebi.



Evo i snimka kako baca posle pomeranja lopatica po vec poznatoj metodi. Baca lepo i ravnomerno. Ukoliko mi se ucini da baca vecu kolicinu na jednu stranu, rucicama se bez problema izjednaci i to u sred voznje. Ovde sam vozio na 1400 rpm pa mi se ne cini da ima veliki zahvat. Mozda oko 10m otprilike. Ne znam koliko se vama cini?
Zezalo me samo to sto nisam mogao jos da skratim topling da ga poravnam. Ovako je bio nagnut malo ka nazad..

 
Nazad
Vrh