Rasipači mineralnog đubriva

Donder 1200L 2450eur sa pdv,tockici,cerada,kardan ulaze u tu cenu

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
Drustvo kako bese da se stave lopatice da bi ravnomernije bacao ovaj ciklon,ima 5 rupa. Gde koja treba da stoji, ako gledamo pravac skazajke na satu_
10zbldy.jpg
 
Ovo mi deluje kao da je od fertija? Ja imam ferti500, od tih 6 lopatica svaku drugu pomeris za jedan zub napred ili ti 'zatvoris' je za jedan zub. Da nosi vise vestaka na levu stranu gledajuci u pravcu kretanja.
Kod tebe u startu nisu dobro postavljene lopatice, 3 stavi na srednju rupu na podeocima, a druge tri stavi za jedan zub napred.
Mada na fertiju to mozes lako iskontrolisati i sa rucicama za otvaranje, jednu otvoris mrvu vise od druge i baca jednako.
 
Brate ovo jeste ferti menjao sam reduktor pa sam ga rastavio,nista te ja ne razumem na koju rupu da stavljam lopatice ako pocnemo od ovo gde nedostaje lopatica i ako idemo na desno?
 
Brate ovo jeste ferti menjao sam reduktor pa sam ga rastavio,nista te ja ne razumem na koju rupu da stavljam lopatice ako pocnemo od ovo gde nedostaje lopatica i ako idemo na desno?
Kod tebe su sve lopatice vec pomerene napred ,svaku drugu stavi na sredinu tj. trecu rupu a sledecu pomeri na cetvrtu (za rupu napred u odnosu na ove tri).
 
JA sam na mom megametalu stavio svaku drugu na sredinu tj tri na sredinu a tri pomerene skorz unapred, i rekao bi da baca jednako.

abs6m9.jpg


Evo i slikovno da objasnim, ove što su zaokruženo crnom sam stavio na srednju rupu, a ostale stoje kao na slici.
 
Otvori posebnu temu medju oglasima, nemoj ovde postavljati, bice obrisan post - krsis pravila.
Ja nisam moderator, ali vidim da si uporan, pa da im malo olaks'im posao...
 
Paorpaor svaka čast na trudu.
Zanima me da li su i lopatice nove org ili su pravljene?
Koja je cijena lopatica kod vas za takav rasipač? ( kod nas cca 250-300e )
 
Ja zvao pre neki dan za diskove S2 za Kuna axis u agro globu cena 420e sa pdvom,dali ima negde jeftinije ??
 
Pre neki dan sam nabavio polovne diskove za Kuhn-rauch MDS 921 (koji su kao novi) preko naseg kolege i clana Dragan82 iz Lozane(Svajcarska) platio sam ih 200 eura .Cena u Delta agraru 2014. godine kada sam se raspitivao bila je preko 70 000 din za oba.
1269z69.jpg

167uzv4.jpg
 
Molim za merenje!!! Koliki je promer diska u centrimetrima? Plus koliko lopatica viri od diska? Hvala unapred!
p.s. Imam ZSA 800 sa starim metalnim discovima pa ako moze menjacu u dogledno vrema za neke inox!
 
Paorpaor Trebao si jos jedan klip za drugu stranu pa bi onda bio kao orginal:ppozdrav:.
Jel imas mesace unutra posto nevidim na slikama?

- - - - - - - - - -

Molim za merenje!!! Koliki je promer diska u centrimetrima? Plus koliko lopatica viri od diska? Hvala unapred!
p.s. Imam ZSA 800 sa starim metalnim discovima pa ako moze menjacu u dogledno vrema za neke inox!
Pa sto neizmeris kod sebe?
 
Steve, kod mene su bili namontirani diskovi od ZSB , fiksni na 15 m tj. 15 m je bacao ureu, 17 AN , Amosulfan 18 i npk i do 20 m . Lopatice se pomeraju po disku, i pomeraju se produzeci lopatica po potrebi , u zavisnosti od djubriva i potrebnog zahvata. Ko god ima KUHN ili RAUCH rasipac preporucujem android aplikaciju za mobilni telefon KUHN spreadset gde sa unosom parametara djubrenja za svaki model se dobija polozaj lopatica i broj otvora na zasunu.
 
Nazad
Vrh