Rasipači mineralnog đubriva

Mora imati dobar mesac da se ne bi formirao svod iznad otvora na levku. I naravno dobro ga oprati posle. To je sva mudrost.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Kod mene komunalno preduzeće razbacuje so i ruzlu po gradu sa rakovicom i rasipačem, u ulicama gde nemože da prođe grtalica od parkiranih vozila.
 
Да ли има неко искуство са расипачем bogballe bl 1000 са штеловањем количине ђубрива на хектар?

Послато са Tab2A7-10F
 
Ima li neko iskustva sa Ormaric rasipacima vestaka iz Panceva? Kako su se pokazali, ima li nekih problema sa njima i isplati li se doplacivati za skuplji koji ima kombinaciju plasticnog kosa i delova od Inox-a koji su u dodiru sa djubrivom(disk, lopatice)?
 
Dosta nas na forumu ima taj rasipac. Ja sam moj kupio prosle godine i odlican je. Obavezno je pomeranje svake druge lopatice za jednu rupu napred i onda ravnomerno baca. Uzeo sam od 500 litara sa plasticnim kosem i inox radnim delovima.
Jedino sto ce ti osovina reduktora vrlo brzo zardjati, ali sa druge strane, ona je debela 25mm, pa uz malo nege, trajace ti dugo. Kostao je oko 330e ako se secam. Pisano je u ovoj temi podosta o njemu.
 
Stigao sam tek do 50 strane. :osmeh: Znaci do sada nikakvih zamerki nema, sem osovine reduktora? Imaju sada na akciji verovatno kao sto je tvoj rasipac za 270e. Jutros sam zvao i raspitivao se za manje, a o ovome od 500l nisam nista pitao. Verovatno cu ih kasnije pozvati. Od 400l sa metalnim kosem je 195e a sa plasticnim 235e.

AKCIJA-500-l.png
 
Uzimaj ovaj od 500 litra sa plsticnim kosem i inox delovima. Lagan je i kada ti treba vise prostora, imas ga. Inox ne rdja. Sa druge strane, metalni kos se vremenom oljusti i krecu problemi. Ljudi su jako korektni. Videces kada ih budes pozvao telefonom.
Ja sam ih zvao i rekao im da mi je osovina reduktora zardjala, i oni su rekli da je to normalno jer ona nije od inox-a, ali ako zelim, mogu mi vratiti novac. Mislim da se za EU trsiste rade i sa inox osovinama. Jos je sada koliko vidim da akciji. Kupuj i ne razmisljaj mnogo.

Samo nastavi da citas. Naici ces i na njih :)
 
Procitao ostatak stranica. Zvao sam ih u vezi ovoga od 500l, akcija je bila prosle godine. Porucio sam 500l plasticni kos, lopatice i tanjir su pocinkovani i plastificirani. Cena sa resetkom 250e. Stize kroz neki dan. Marko hvala na pomoci.
 
Poslednja izmena:
Imam i ja takav rasipac,nije uooste los plastika je jaka.
Jedino me nervira sto dole na otvoru onaj lim ima lufta i zna maaaalo da curka djubrivo,ne znam koliko je to normalno,ali nervira me. Da opet kupujem za te novce bih opet njega kupio.

- - - - - - - - - -

Imam i ja takav rasipac,nije uooste los plastika je jaka.
Jedino me nervira sto dole na otvoru onaj lim ima lufta i zna maaaalo da curka djubrivo,ne znam koliko je to normalno,ali nervira me. Da opet kupujem za te novce bih opet njega kupio.
 
Na otvore gde curi djubre ti curi?I ja ga imam vec 4 godine, nemam zamerke niti puca plastika a udarao sam ga u prikolicu vise puta i pun isao do njive.
 
Ne,nego dole de jes poj metala i plastike,kao da bi trebalo ubaciti platnu izmedju segera na osovini i tog lima-mehanizma.
I moj znam natovariti pun i jos gore poslagati koju vrecu,nerado to radim ali jbg desi se.
 
Moj nema nigde da curi, mozda ti fali neka tanka platna, ne znam sta ima tu nisam ga jos nista dirao(da ne da bog jos da ga otvaram, bar jos desetak godina:osmeh:).I moj nosio vise puta pun i preko neki dzak, radim sam pa moram tako da ga ne cimam na vucu sa prikolicom.
 
Uzimaj ovaj od 500 litra sa plsticnim kosem i inox delovima. Lagan je i kada ti treba vise prostora, imas ga. Inox ne rdja. Sa druge strane, metalni kos se vremenom oljusti i krecu problemi. Ljudi su jako korektni. Videces kada ih budes pozvao telefonom.
Ja sam ih zvao i rekao im da mi je osovina reduktora zardjala, i oni su rekli da je to normalno jer ona nije od inox-a, ali ako zelim, mogu mi vratiti novac. Mislim da se za EU trsiste rade i sa inox osovinama. Jos je sada koliko vidim da akciji. Kupuj i ne razmisljaj mnogo.

Samo nastavi da citas. Naici ces i na njih :)

Rasturivac imam nekih godinu dana a osovinu reduktora posle pranja i susenja isprskam WD sprejom za sada je Ok
 
Nazad
Vrh