Rasipači mineralnog đubriva

Mogu ti reći da uopšte ne izgledaju loše, a i cena je primamljiva...
 
U Plamenu su mi rekli da su Careta i Bodrum-farm identicni rasipaci, samo se razlikuju u boji. Slazem se da je Donder dosta bolji ali je i dosta skuplji, skoro pa duplo.

Meni ovaj Bodrum-farm deluje ok, sobzirom na cenu.
 
U moj TecoStar (Donder) od 1200 lit (mada na tablici stoji 1280 lit) stane maksimalno 1500 kg NPK, ili 1200kg Uree (toliko sam ja tovario). Jeste dosta skuplji od Cartte, ali je i nešto veći, za istu litražu :osmeh:, plus što je sistem diskova i lopatica odlično prekopiran sa Amazone rasipača, ali opet nije kvalitet kao na Amazone, tako da se sve svodi na to "koliko para, toliko i muzike".
 
Da li neko od clanova koristi hidraulicni kran za dzambo vrece pri sipanju u rasipace od 1200,1500,2000kg...??
 
Bas tako "koliko para toliko muzike".

Ja bih kupio nov rasipac. Imao sam megametalov od 500 lit sa jednim diskom, njega sam prodao.
Ovaj Bodrum-farm mi se izdvojio u toj kategoriji jeftinijih rasipaca sa dva diska. Vidim da je dosta laksi od Dondera. Meni ne treba neki veliki kapacitet, max 1000 lit, traktor mi je od 60 ks. Ne bih ja taj rasipac nikad punio preterano. A cini mi se da bi ga u drugoj prihrani psenice kada je zito vece, zbog gazenja, mogao nositi i manji traktor sa 200-300 kg djubriva. Za moje potrebe gazdinstva mislim da bi bio dobar.
 
Ipade da je bolje kupiti neki Amazone, Sulky, vicon, nego ove nove raspiace.
Kupio bih neki od 1200l, zato sto imam negde 3-4ha, pa da ne moram bezveze vuci prikolicu, placati radnika, ovako bi mogao maltene sam da razbacim.
Nego me zanima kako bi bilo kada bi gazio psenicu, sa gumama 18.4? Postavio sam vec ovo pitanje, ali nisam dobio konkretan odgovor.
 
Manjevicu prva prihrana 20.8 gume nosim i 1800 litara rasipac i nema nikakvih problema,a za drugu sam sada spremio 13.6 gume i naravno ako moze ureju da baci sto sire.
Batasrle nema sanse da ce nositi prevelika je vaga kada se zakaci na ruku za dzambo vrece.
 
A kako si radio drugu prihranu dok nisi imao John deere-a?
@ Goran G Meni samo nije jasno, kako da ti nisi kupio nov kamion?
Ljudi, sta je to limitator bacanja? Jel to onaj tockic sto ide iza rasipaca? Sto smanjuje kolicinu djubriva kada se usporava, a baca na istoj sirini?
 
Poslednja izmena:
Ranije gledao jedan polovan amazon kod mene u ulici u Golubincima.Bacio je na stotine vagona kaze mi kolega kada je radio remont da su zupcanici i lezajevi unutra kao novi.Neznam da je neki turski toliko uradio na sta bi licio.
 
Nazad
Vrh