Rasipači mineralnog đubriva

Meni bi odgovarao neki jaci, da mogu zakaciti dvoosovinku za njim, sa nekih 5t. I onda lepo bacam sam, nemam obavezu da radniku kupim cigare, pivo, pa traze pare na zajam.
Treba da se ophodim prema njima, kao da meni treba posao, a ne njima. I onda se zale da nemaju posla...
 
A kako si radio drugu prihranu dok nisi imao John deere-a?
@ Goran G Meni samo nije jasno, kako da ti nisi kupio nov kamion?
Ljudi, sta je to limitator bacanje? Jel to onaj tockic sto ide iza rasipaca? Sto smanjuje kolicinu djubriva kada se usporava, a baca na istoj sirini?
7
nezalimo se mi,tebi podbacuju prinosi :ppozdrav:
 
Meni bi odgovarao neki jaci, da mogu zakaciti dvoosovinku za njim, sa nekih 5t.
Mnogo je to tereta na prikolici koju bi zakacio za rasipac,koliko god da je on jake konstrukcije.To je moje misljenje,ja nikad to ne bih uradio.Jedino ako ti je put do njiva ravan kao pista.
Ja to ovako radim,ali je rasipac manji(za moje potrebe dovoljan) ali mi je najbitnije da mi ne treba "radnik"
 
Poslednja izmena:
Onda ce ti se jos povecati prinosi kada kupis obrtac.:osmeh:
Znam da si trazio, pa sam mislio da si kupio onaj Bosanski, Nova mehanika. Sto si mi spominjao na okupljanju.
 
Mnogo je to tereta na prikolici koju bi zakacio za rasipac,koliko god da je on jake konstrukcije.To je moje misljenje,ja nikad to ne bih uradio.Jedino ako ti je put do njiva ravan kao pista.
Ja to ovako radim,ali je rasipac manji(za moje potrebe dovoljan) ali mi je najbitnije da mi ne treba "radnik"

Za Amazone nije,ram je jak nenormalno,ja zakacim zmajevku sa 9t vestaka i teraj i po blatu i po suvom.
 
tonchi amazone je prva liga.
Najbolji rasipač, nema bolji od njega. Jako sam pogriješio što sam ga prodao i kupio agrex koji gubi na cijeni i lošiji od njega.
 
Otisao stari neunistivi, a na njegovo mesto stigao novi po preporuci kolega sa foruma. Prvi utisci su odlicni, a posebno me je iznenadila debljina plastike. Nadam se da ce rasipac sluziti duze vremena bez kvarova. Danekacim vise slika jer ih ima dosta u ovoj temi, a ako nesto posebno nekoga zanima uslikacu i postaviti. Hvala svima na pomoci oko kupovine. :ppozdrav:


IMG_7208%20copy_zpsvipvidsg.jpg




IMG_7212%20-%20Copy%20_zpsgofr78ox.jpg




IMG_7213%20-%20Copy%20copy_zps0jlgswf9.jpg
 
Slazem se. Jednostavno, jako, dugotrajno. Vucem prikolicu za njim jer je ram jak i nema sanse da se pokrivi. A prikolica gledam da je sto laksa (konjarica od 800kg prazna).
 
Nazad
Vrh