Rasipači mineralnog đubriva

Becarino kod njega se sirina zahvata podesava visinom tabelarno,kako komplet visina tako i popustanje i stezanje toplinka. Ako nema slike nabavicu ti ja.
 
Sve informacije su dobro došle. Zanimaju me radni zahvati 12 i 15 m. Znači jel ta visina diskova od tla veća nego na Viconu (75cm) ili manja za te zahvate koje sam neveo? Za štimanje lopatica znam, al te visine ne znam.
 
Sutra idem usluzno sejati i nadamse da cu do mraka stici do komsije da ti uslikam. Mislim da suvisine tu negde 60-80cm,lopatice nisam dirao kad samradio tim rasipacima.
 
Kod Vicona sa klatećom cijevi klateća cijev mora biti na visini od 75 cm od tla da bi radni zahvat bio po PS-u. Jel kod Amazona, Bogbalea, Raucha, Sulkya... postoji isto pravilo što se tiče visine? Ako netko ima te visine molio da ih napiše. Zafaljujem unaprijed.
Imamo raucha, 2. sezonu mislim da visina nije toliko precizna, ali parametri za stelovanje su jako bitni, ugao lopatica,duzina lopatica, tj. izbacaj, i naravno otvor, brzina kretanja, a vetar je posebna prica. Uhvatio nas vetar na njivi daleko od sela, prvi prohod u granicama tolerancije sto se zahvata tice, drugi prohod, jedna strana 7 m. druga10 m. A bez vetra obe podjednako.PS. radilo se o urei, mozdu su druga djubriva teza pa su mozda otstupanja manja. A sto se visine tice nismo uocili veliku razliku 10/15 cm.
 
Rasipač položio ispit. Natovareno glat 12 metara NPK. Stavljene felge i gume 20" radi većeg klirensa i stabilnosti, trap napravljen da se može širit po potrebi i ubačen međuoslonac za kardan.


1zy81w1.jpg
 
rasiopac4.jpg
[/IMG]
rasipac1.jpg
[/IMG]
rasipac2.jpg
[/IMG]
rasipac3.jpg
[/IMG]Ljudi kolko ovaj rasipac moze da kosta?Mislim da je amazone...ofarban je sto se vidi ali pre farbanja nije jako bio zardjan,nema lufta u diskovima vrlo malo ali malo u levom disku.Sta mislite???

- - - - - - - - - -

Ljudi jel moze pomoc!!!
 
Kod Vicona sa klatećom cijevi klateća cijev mora biti na visini od 75 cm od tla da bi radni zahvat bio po PS-u. Jel kod Amazona, Bogbalea, Raucha, Sulkya... postoji isto pravilo što se tiče visine? Ako netko ima te visine molio da ih napiše. Zafaljujem unaprijed.
Kod Raucha i Kuhna je 50 cm na golo zemljiste. Postoji i varijanta sa zakosenjem i 60 cm ,ako se prihranjuje kultura koja je visoka.
 
Danas pukla lula od vicona.Da li ima još neko da prodaje delove za vicon ili samo Agroprofil ? ?

dscf3883.jpg
 
Nazad
Vrh