Rakija od dunje

nesko2563

Član
Učlanjen(a)
17 Apr 2012
Poruka
3.105
Ima tri ture dunje sve različite zrelosti. Jednu turu sam neki dan "trebio" i mogu reći da je mučenički posao. 170-180kg. Sekao na pola makazama za meso pa ručno nožem izdubljivao ložu sa semenjem napolje. Proterao jednom na sečku za voće pa još jednom i napravio kašu. Dodao enzima malkice više od preporučenog, regulisao ph, dodao malo slatkog praha, zasejao kvasce, dodao hranu. Zatvorio bure, zasilikonisao poklopac da bolje dihtuje i zabo vranj na vrh. Klokoće polako. Taman dok mi zarastu žuljevi na rukama, druga tura će požuteti na suncu. Prvi put spremam rakiju od nje pa se nadam da će biti nešto od toga.

sremac67

Član
Učlanjen(a)
4 Maj 2014
Poruka
45
Ima tri ture dunje sve različite zrelosti. Jednu turu sam neki dan "trebio" i mogu reći da je mučenički posao. 170-180kg. Sekao na pola makazama za meso pa ručno nožem izdubljivao ložu sa semenjem napolje. Proterao jednom na sečku za voće pa još jednom i napravio kašu. Dodao enzima malkice više od preporučenog, regulisao ph, dodao malo slatkog praha, zasejao kvasce, dodao hranu. Zatvorio bure, zasilikonisao poklopac da bolje dihtuje i zabo vranj na vrh. Klokoće polako. Taman dok mi zarastu žuljevi na rukama, druga tura će požuteti na suncu. Prvi put spremam rakiju od nje pa se nadam da će biti nešto od toga.
Ja sam prošle godine spremio oko 500kg, vadio sam ložu i semenke ali na način koji sam video na YouTube, odlična ideja :)
,

Učlanjen(a)
21 Avg 2013
Poruka
4.264
Prvi put pecem rakiju od dunje,pa me interesuje koliko dugo komina po zavrsetku vrenja moze da stoji i da li uopste moze da stoji ili mora odmah da se pece?

h8er

Član
Učlanjen(a)
8 Apr 2017
Poruka
33
Kao i svaka druga, čim se završi vrenje, ali nije ni toliki problem sačekati dan-dva ako čekaš kazan.

Učlanjen(a)
21 Avg 2013
Poruka
4.264
Pa njoj se sad 10 dana od kad je smuljana i vrenje skoro da je gotovo,a cele sledece nedelje orem i ne mogu da pecem,a od subote 16.11 pa do 23.11 sam u Austriji. Tako da nisam pametan sta da radim.

Vrh