Radovi u malinjaku

Vilamet 330 rsd akontna cena u L. Šoru, hladnjača Masterfrut
Kupina Čačanka 90 rsd akontna
Ostale sorte kupine 100 rsd akontna cena

Послато са SM-G770F помоћу Тапатока
 
Hladnjača Masterfrut u Lipničkom Šoru, Loznica
541c976747fac8e298a78ebb7a4985a2.jpg


Послато са SM-G770F помоћу Тапатока
 
Malo zamrla tema, da probam ovde pa sta bude.

Treba da iskrcim neke kajsije, ima ih 20 komada i tu sam planirao da posadim maline.

Ono sto mi je najbitnije je da maline stizu sto kasnije. Imam i drugo voce pa bi mi malinjak dosao kao nesto sa strane.

Razgledao sam sorte i na kraju sam se odlucio za Heritage jer radja do prvih mrazeva. Maline kao sto su Meeker koje radjaju samo jednom u godini bih zaobisao. Interesuju me samo dvorodne maline jer imam obezbedjen plasman na malo. Stoga i radim sami 10 ari. Da li je Heritage dobar izbor za ovo? Citao sam da pocinje da stize tek u julu sto mi bas odgovara i da radja sve do prvih mrazeva u novembru, da li je to istina? Postoji li neka bolja sorta za mene? Samo da stize od jula, nikako pre (imam tresnje) i da je dvorodna.

Drugo pitanje. Koliki razmak treba da bude izmedju redova? Moj otac je napeo da ih sadimo na 60 cm jedne od druge maline u redu i da redovi budu metar i po jedan od drugog. Planiram da radim obradu frezom i da kosim trimerom tako da traktor nece ulaziti tu, mene zanima da nece smetati malini nesto ako se tako gusto posadi. Prskanje isto nije problem, imam dugacko crevo na prskalici. Koji bi bio neki minimalni razmak koji ne bih smeo da prelazim?
 
Imao sam Polku, isto jesenja malina, slicne su.
U redu saditi na 30cm a red od reda minimum 2.2m da bi mogao da kosis izmedju da radis normalno.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
Kosis trimerom?

Koliko onda to poraste malina u stranu kad mi predlazes 2.2 metra. Nemam predstavu jer je nikada nisam gajio. Imam dosta iskustva sa ostalim vocem ali sa malinama gotovo nista ne znam.
 
Ja sam izmedju redova kosio trimerom
Sam red ce ti biti sirok oko 50 cm i ona ce sama kada odraste na visinu oko 1.5m da krene pada na stranu, stavices vezu za naslone ali ce opet suziti medjuredni razmak.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
Razumem, taman mi je trebala ovakva informacija iz prve ruke. Hvala ti puno.
 
Ajmo malinari da se probudite malo
Kako ste vi postavljali mrezu za zasenu u vase malinjake?
Imam u planu da pokrijem celu povrsinu, stavio bih zicu po vrhu kolja niz duz redova od 2.5mm a mrezu zatezao popreko u odnosu na redove, dal je tako izvodljivo?
Kako vi preporucujete?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ajmo malinari da se probudite malo
Kako ste vi postavljali mrezu za zasenu u vase malinjake?
Imam u planu da pokrijem celu povrsinu, stavio bih zicu po vrhu kolja niz duz redova od 2.5mm a mrezu zatezao popreko u odnosu na redove, dal je tako izvodljivo?
Kako vi preporucujete?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
Ja sam (čini mi se) ranije već objavljivao moje manufakturne ideje, ali evo da ponovim još jednom ako nekom može da pomogne:

Sent from my CPH2025 using Tapatalk
 
Gledao sam tvoje klipove Ljubo, ja imam u planu mrezu preko cele povrsine, pa bi mi prvenstveno bila potrebna iskustva ko je tako postavio mrezu.
Pokusacu da nadjem jos neku ideju na netu.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Gledao sam tvoje klipove Ljubo, ja imam u planu mrezu preko cele povrsine, pa bi mi prvenstveno bila potrebna iskustva ko je tako postavio mrezu.
Pokusacu da nadjem jos neku ideju na netu.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
Bočno provetravanje u svakom slučaju (zbog vetra da je ne pocepa ili odnese), a imao sam priliku da vidim neka rešenja gde je po stubovima nadograđen drveni "T" nastavak.
Skupa rešenja (one profi mreže i konstrukcije) namerno ne spominjem zato što tu ne treba ideja ni pamet, već jednostavno dosta novca.
Ako malina zadrži dobru cenu, onda ne treba odbaciti ni tu mogućnost. Ima jedan lep malinjak kod "Lešničkog nadvožnjaka". Baš bode oči lepotom

Sent from my CPH2025 using Tapatalk
 
@ljubo-exyu
Nasao sam sta jedu misevi
Ovaj pacomor, peletirani crveni.
Na 4-5 cm od svake aktivne rupe stavim po 3-4 peleta na zemlju, jedu samo tako.
A ovaj jedan je stradao od asova
c5b9f6a4eebcf9299d0757978e240567.jpg
2d4ecda3b07810b2213b2cb2d6a1dd95.jpg


Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Jedino da probas ovo
Ono ne izlazi na povrsinu nema rupa?
Pokusaj nadjes kanal u redu pa sipaj i zatrpaj.
Samo da kazem, otvorio sam kesicu i onda sam sa malom kasikom sipao ispred rupa, ako bi pipnuli rukom verovatno ne bi jeli.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh